Evet evet sen hazırlan… 

Haziran sana, bana, bütüne “hazırlan” diyor. Neden mi? Çünkü sağlam temellere ait konulara çok çalışmanı, öz disiplinle sorumluluklarını yerine getirmeni, aile ilişkilerine önem vermeni, topluma hizmette bulunmanı, eril - dişil dengeyi sağlamanı isteyecek ve en önemlisi vatanına, toprağına bağlılığını sınayacak kadersel etkileri  önüne getirecek. Ne ektin? Sadakat - güven, sevgi - sorumluluk hepsinin karşılığını alacağın bir ay enerjisi  içerisindesin. Dengede kalman gerekecek ki pozitifinden yararlanasın. Adil, anlayışlı ilerlemeni isteyecek  Haziran. Zorlanacak mısın? Evet. Ama hazırlıklı olmalısın, bunun için disiplinli ve mantıklı ilerlediğinde  kazanan sen olacaksın. Bu ayın en önemli ana başlığı vatan, toprak, aile ilişkileri, sadakat ve güven  olacaktır.

Haziran kendi içerisinde 6 enerjisi titreşimini bizlere sunarken, Evrensel ay enerjisi olarak da 4 enerjisinden kalp çakrasının Enerjisel akışını verecek. Köklenmek, sana ait olanı korumak, aidiyet duygun  yoğunlaşacak. 4 rakamı zor bir enerjidir. Elbette ki her yıl bu enerji frekansları ile aynı akışı yaşıyoruz. Lakin buradaki en büyük farkı, ayın enerjisine eşlik eden yıl ve haziranın kendi içerisindeki etkisi belirliyor. Haliyle  bu üç enerjinin birleşmesindeki titreşim bizlerin de yaşam döngüsüne etki edecektir. Bu enerjilerin birbirine  bağlantılarıyla etkileşim sağlayıp yürütecektir. 

Haziran aynın en güzel enerjisi, sevgi, şefkat, hizmet, sanatsal yetenek, zarafet ve estetikle ilgilidir. Aile olmak isteyenlere, çocuk sahibi olmak isteyenlere olumlu etkiler sağlayacak. Negatif akışı ise hassasiyet  göstermemek, bencillik, sabırsızlık, tembellik, sadakatsizlik ve uyumsuzluk yüklemesidir. Evham ve kaygı  abartırsanız psikolojik sorunlar getirebilir. Şüpheci yaklaşımlar boğucu bir hal içerisine çekilebilirsin. Yılın  enerjisiyle birleşen ayın enerjisi, sizden koşulsuz sevgiyi, inancı, adaleti, disiplini ve biraz da esnek bir  bakış açısını isteyecek. Yaşanmışlıklarına sis perdesi arkasından değil de daha adil ve gerçekçi bakmayı  denemelisin. İstikrarlı olmanda fayda var. Geçtiğimiz ay neşe dolu, sosyalleştiğin, organizasyonlar içerisinde  bulunduğun sahne önünde veya sosyal medyada daha çok görünür olduğun bir aydan şimdi de ciddiyetle sıkı çalışmak, birikim yapmak ayına geçiş yapıyorsun. Dikkat etmen gerekenler tembellik yapmaman,  erteleme meyilline yenilmeden sorumluluklarından kaçmamandır. Çünkü Ailenle ilgili, işle ilgili, verdiğin  sözlerle ilgili sorumluluklardan da kaçma isteği ağır basabilir. Geçmiş aylarda duygusal olarak  kendini ifade edemediysen ruhen yorulmuş olabilirsin. Netlik ihtiyacı içerisinde harmanlanmış bir ay geçirdin, haliyle yorulmuş bir ruhla biraz tembelliğe kaçabilirsin. Sen yine de hedef odaklı olmaya çalış, yaşamının  temellerini kurmakta emin adımlarla ilerle ki emeğinin mahsullerini görünür kıl. Bu ay toprağına, evine sahip  çık, dürüst bir yol çizerek ilerle. Gelecek aylarda ağacın meyvelerini versin. 

Finansal olarak daha eli sıkı olabilirsin. Malum gündemler belli durumlar iç açıcı görünmediğinden var olanı  koruma altına almak kendini güvende hissetmek isterken, daha eli sıkı görünebilirsin. Tabi tam tesride  olabilir…Seçim senin...

Aile ve ev kavramlarını içerisinde barındıran enerji akışı, rahat ve güvenli, aidiyet duygusu içerisinde sarıp  sarmalanmanı isteyecek ama dürüst, sadık, sabırlı ve sorumlu ilerlersen. Çünkü bu ay ilişkilerde  aldığın yaralar ya da açtığın yaraların hasarları kalıcı olacaktır. Maddi ve manevi alanlarda güvende olmak  isteği, aile, iş, ev ve toplum içerisinde köklenme ihtiyacı ve sağlamlık istemen seni bağımlılıklara, toksik ilişkilere, duygu durumlarında karmaşaya, takıntılara düşürebilir. Maddiyat içerikli ilişkiler içerisinde olabilirsin. Bu durum sadece aile, arkadaşlık, aşk ilişkilerinde değil, profesyonel iş ilişkilerinde de görülebilir. Öyle ki Haziranın kendi  içindeki enerjisi ayın enerjisiyle birleştiğinde aile, yuva kurma, düzen, estetik, zarafet, yeniliklere adım  atmak derken dörtteki koşulsuz sevgiyle yeni birlikteliklerle ön planda olabilirsin. Bu enerjinin pozitif tarafında olmak için uyumlu, güvenilir, disiplinli ve sadık kalarak ilerleyin. Çünkü evrensel enerjinin içerisindeki maddi  güç, birliktelikleri, ticari ilişkileri, maddiyata dayalı evlilikleri getirebilir. Böyle bir eylem içerisinde olursan sonrasında bu sarmalın ayağına dolanacağını söyleyebilirim. Kendini güvence ve güven altında tutmak  isterken görülmeyen duyguların içerisinde karma yaratıp çıkar odaklı yaklaştığın ilişkiler seni aşağı çekecektir. Maalesef bu ayın negatif akışı yıpratıcı olacak. Aşk temalarında sadakatsizlik, gereğinden  fazla ısrarcı olma, çapkınlık, kaba tavırlar ve kibir gibi yaklaşımlar görünebilir. Bu dönemde ilişkiye  başlayanlar sağlıklı değerlendirmeler yapmalı. Var olan ilişkilerde de sevgi ve sadakat masaya yatırılabilir. 

4 kalp çakrası teslimiyet, koşulsuz sevgiyken 6 alın çakrası, Ebeveynler, yuva, aşk ve Aile olmayı temsil eder. Bu  ay bol bol söz, nişan, evlilik haberleri alabilirsin. Kimilerinin gönlü çocuk aşkıyla, kimilerinin vatan aşkıyla,  kimilerinin ki de aile olma aşkıyla atacağa benziyor. 

Kendine iyi bakarak bedensel, ruhsal, duygusal sağlığını özellikle es geçmemeye, bu ay biraz esnek olmaya gevşemeye önem ver. Gergin olduğun anlarda duygu ve düşüncelerini kâğıda dök, topraklama yap, doğada bol bol çıplak ayakla dolaş, kalp ve dolaşım sistemi, göz ve çevresi ile ilgili minik de olsa sorunlar  baş gösterirse muhakkak doktora görün. Spor bu ay en çok öneride bulunacağım aktive olacak sana. Çünkü Haziran ayı konfor alanından çıkmaktan çekindiğin için sabretmeyi seçtiğin konularda duygusal ve sezgisel patlamalar ile karşılaşacağını gösteriyor. Haziran ayı estetiğe, kusursuzluğa ve güzelliğe önem  vereceğin, ayrıca çekiciliğinin artacağı bir ay. Sanata karşı ilgi duyabilir, olduğun alanları  güzelleştirmek isteyebilirsin. Dış güzellik mi önemli iç güzellik mi? 

Hayatına karşı bakış açını değiştirmek için büyük adımlar atabilir, kendine söylediğin yalanların doğrularıyla  yüzleşerek yeni bir sayfa açabilirsin. Belki de artık kabını kırma zamanı gelmiştir. Yeni sayfalar açmaya  hazırlan yalnız ben yine de uyarayım sorumluluklarının farkına var, güven ver ve al, dürüst ve istikrarlı bir  şekilde yeni sayfanı aç, koşulsuz sevgiye teslim ol. 

Engin Geçtan ‘ın “İnsan Olmak” kitabından bir bölümü paylaşmak isterim : 

Sorumluluk denince çoğu insanın aklına, ailesi, çalıştığı kurum ve dostlarına karşı görevleri gelir,  ama kişinin kendisine karşı görevi olan iyi yaşama sorumluluğundan pek söz edilmez. Başkalarına  karşı sorumluluklarımız oldukça kaçınılmaz bir gerçek olmakla birlikte, bazen kendimize karşı  sorumluluklarımızı görmezlikten gelmek sorumsuzluktur. İnsanın kendi sorumluluğunu üstlenmesi, başka bir insanın sorumluluğunu üstlenmesinden daha güçtür. Kendiniz için öz sorumluluğunuzu  almalısınız. 

Kilit sensin anahtar da… 

Kendinden geç, kendine gel 

Hazırlan… 

ELMAS KAMA 

MYSAMLENUMEROLOG