Ülkemizi daha yeşil yarınlara ulaştırabilmek, yangınlarda zarar gören alanları hızla yeşile döndürmek, ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda bilinci artırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” sloganıyla saat: 11.11’de 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar toprakla buluştu.

Afyonkarahisar’da da Milli ağaçlandırma Günü nedeniyle İnaz Deprem Konutları Mevkiinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan ve Cumhuriyetimizin 100. yılına özel bu yıl il genelinde toplam 220 dekar alanda, 10 farklı lokasyonda fidan dikim etkinliğinin gerçekleştirildiğini belirten Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, gün boyu toplamda 28 bin 150 fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

2019 yılından bugüne il genelinde toplam 857 dekar alanda 242 bin 300 fidan dikildiğini kaydeden Vali Yiğitbaşı, dikilen her fidanla geleceğe nefes olunduğunu, daha yeşil bir Afyonkarahisar’a doğru ilerlendiğini söyledi. Vali Yiğitbaşı’nın konuşmasının ardından belirlenen alanlarda fidan dikimi gerçekleştirildi.

Jandarmanın bulduğu yaralı doğan koruma altına alındı Jandarmanın bulduğu yaralı doğan koruma altına alındı

Vali Yiğitbaşı, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STk’lar, öğrenciler ve vatandaşlar fidanları toprakla buluşturdu. >>MEVLÜT TINAS