Turnuvada 51 erkek ve 38 kız takımının mücadele ettiği bu önemli organizasyonda, Afyonkarahisar Spor Lisesi kız takımı Türkiye ikincisi olurken, erkek takımı Türkiye şampiyonu oldu.

BÜYÜK BAŞARI, TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU VE İKİNCİLİĞİ

Afyonkarahisar Spor Lisesi, kriket branşında elde ettiği bu büyük başarı ile adından söz ettirdi. Kız takımı zorlu mücadelelerin ardından Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarı elde etti. Erkek takımı ise turnuvada gösterdiği üstün performansla tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye şampiyonu olmayı başardı.

İBRAHİM KÜRŞAD DALYAN'IN YILDIZLAŞTIĞI TURNUVA

2028 Londra Olimpiyatları'nda sahnede olacak kriket branşında Afyonkarahisar Spor Lisesi öğrencisi ve milli takım sporcusu İbrahim Kürşad Dalyan, turnuvanın en iyi vurucusu seçildi. Gaziantep Nizip Spor Lisesi ile oynanan ve 126-55 skorla galip gelinen final maçında gösterdiği performansla göz dolduran Dalyan, gelecekteki başarılarının sinyalini verdi.

İL MÜDÜRÜ KASAPOĞLU'NDAN TEBRİK

Milli Maç İçin Son Saatler Dortmund sokakları kırmızı-beyaz Milli Maç İçin Son Saatler Dortmund sokakları kırmızı-beyaz

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcuları tebrik ederek şu açıklamalarda bulundu: "Afyonkarahisar Spor Lisesi öğrencilerimizin elde ettiği bu büyük başarı bizleri gururlandırdı. Hem kız hem de erkek takımlarımızın gösterdiği performans, ilimizin spor alanında ne kadar ilerlediğinin bir göstergesidir. Öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. İnanıyorum ki bu başarılar, gelecekte de artarak devam edecek."