Huzurlu bir seçim ortamı için bir araya gelindi Huzurlu bir seçim ortamı için bir araya gelindi

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, genellikle Bulgaristan göçmeni vatandaşların yaşadığı Bilgiç köyünde, köyün hünerli kadınlarının elleriyle hazırladığı göçmen böreği dızmanayı tadan Vali Yiğitbaşı, kadınlara teşekkür etti. Bu lezzeti ilk kez tattığını belirten Vali Yiğitbaşı, “Güzel şehrimiz Afyonkarahisar’ın her bir noktası ayrı bir güzelliği, eşsiz lezzetlere ve kendine has yöresel geleneklere sahip. Bugünkü durağımız Dinar ilçemizin şehir merkezine uzak ama gönlü her daim bu şehir için atan hemşehrilerimizin yaşadığı köylerimiz oldu. Sıcak ve samimi sohbetleri, Anadolu insanın misafirperver kucaklayıcı karşılamasını sonuna kadar hissettiğimiz ziyaretler oldu. Yaşlı vatandaşlarımızın hayır dualarını almak, onların güzel dileklerini dinlemek bizlere en büyük motivasyon oldu” dedi.

KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN KADINLARIMIZ GURURLANDIRIYOR

Vali Yiğitbaşı, Bilgiç köyünde ORKÖY desteğiyle inek ve koyun alarak hayvancılıkla uğraşan, üreten ve kendi işlerinin bir nevi patronu olan kadınlarla da sohbet etti. Vali Yiğitbaşı, “Üreten, emek harcayan ve kendi ayakları üzerinde büyük bir azimle duran kadınlarımızı görmek bizleri gururlandırıyor. Dinar ilçemizde de böylesine çalışkan kadınlarımızı görmek, onlarla bir araya gelmek mutluluk verici. Tüm kadınlarımıza teşekkür ediyor, devletimizin tüm imkânlarıyla onların yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu. Dinar ilçesine bağlı Afyonkarahisar'ın güneydeki son köyleri olan Çamlı ve Körpeli köylerinde de ziyaretlerde bulunan Vali Yiğitbaşı, vatandaşlarla sohbet etti, iletilen talepleri dinledi.   Eşsiz manzarası, doğayla iç içe muhteşem atmosferi ve 1532 râkıma ile şehrin en uzak köylerinden biri olan Çamlı köyünde köy sakinlerinin sohbetine misafir olan Vali Yiğitbaşı, burada da vatandaşların hal ve hatırlarını sordu, taleplerini dinledi.

VATANDAŞIMIZIN DUASI BİZE GÜÇ VERİYOR

Vali Yiğitbaşı, “Programımız kapsamında sık sık vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Dinar ilçemizin köylerinde vatandaşlarımızı dinledik ve onların taleplerini aldık. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için her daim onların yanında, hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Onların bizlere olan desteği, hayır duası çalışma motivasyonumuzu artırıyor. İçtenlikle ettikleri tüm dualar ile devletimiz ve milletimiz her daim güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor” ifadelerini kullandı.

>>İZZET IŞIK