Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuva, 14 gün sürecek. Turnuvada, senyörler kadın erkek, yeni başlayan kadın erkek ve 9-10 yaş kız olmak üzere 5 farklı kategoride müsabakalar yapılacak. Turnuvanın tenis sporuna ilginin artmasına katkıda bulunacağını söyleyen Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Turnuva, farklı yaş gruplarından ve farklı kategorilerden sporcuların bir araya gelmesini sağlayarak, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine de katkıda bulunacaktır” dedi.

SPORCULAR TURNUVADAN MEMNUN

Tenis sporuna 6 ay önce başladığını belirten sporcu Nurettin Karaman, “Bizim gibi tenis sporunu sevenler için güzel bir turnuva oluyor. Bu tür turnuvalar bizleri ulusal turnuvalara hazırlıyor. Bunun için turnuvanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.

“TURNUVAYA BU KADAR KATILIM BEKLEMİYORDUK”

Afyon'da okul sporları küçükler basketbol müsabakaları tamamlandı Afyon'da okul sporları küçükler basketbol müsabakaları tamamlandı

Turnuvaya olan ilgiden ve katılımdan memnun olduğunu söyleyen Tenis İl Temsilcisi Orhan Küçük "Turnuvamızı 7 gün yapılacak şekilde planlamıştık. Ancak katılımın fazla olmasından dolayı turnuvayı 1 hafta daha uzatmak durumunda kaldık. Bu süre zarfında, sporcularımız kıyasıya mücadele edecek. Turnuvanın, sporcularımızın gelişimine katkıda bulunacağına inanıyorum" dedi. Turnuvanın ilk gününde, senyörler kadın ve erkek kategorilerinde maçlar oynandı. Yarışmalar, final müsabakaları ile sona erecek.

>>FAHRİYE ÇIRACI