9 takımın katılımıyla düzenlenen turnuva, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda oynandı. Müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlar şu şekilde oluştu: Şampiyon: Tınaztepe Yurt Müdürlüğü, İkinci: Sandıklı Esma Sultan Yurt Müdürlüğü, Üçüncü: Abdurrahim Mısri Yurt Müdürlüğü. Şampiyon Tınaztepe Yurt Müdürlüğü, finalde Sandıklı Esma Sultan Yurt Müdürlüğünü 2-1 mağlup ederek kupayı müzesine götürdü. İlk sete mağlup başlayan Tınaztepe daha sonraki setleri alarak Şampiyon olmayı bildi. Turnuva sonunda dereceye giren takımlara madalya ve kupaları, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Asan ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen tarafından verildi.

KIYASIYA MÜCADELE YAŞANDI

İl Müdürü Kasapoğlu, müsabakaların ardından yaptığı açıklamada, "Afyonkarahisar yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin spor yapmaları ve yeteneklerini geliştirmeleri için bu tür organizasyonlar düzenliyoruz. Yurtlar Arası Erkekler Voleybol Turnuvası'nda da kıyasıya mücadeleler yaşandı. Öğrencilerimizi gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum." dedi.

HEM SPOR YAPTILAR HEM DE DOSTLUKLAR KURDULAR

Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Asan ise, "Yurtlar Arası Voleybol Turnuvası, unutulmaz bir turnuva oldu. Öğrencilerimiz, hem spor yaptılar hem de dostluklar kurdular. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Turnuva, Tınaztepe Yurt Müdürlüğünün şampiyonluğuyla sona erdi. Tınaztepe Yurt Müdürlüğü, İller arası yapılacak Voleybol turnuvasında Afyonkarahisar’ı temsil edecek. >>İZZET IŞIK