MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci Gün FM’de Gaqzeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.  Başkan Kahveci ‘Sezer Başkan ile Afyonkarahisar Belediyesini kazanacağız.Seçime 55 gün kala 9 başlık 55 projemizle geliyoruz. Ayrıca 11 İlçe,25 beldede üç hilal bayrağını dikeceğiz” dedi. Afyonkarahisar için Sezer Küçükkurt’la yola çıktıklarını söyleyen Kahveci, “Biz kazanacak bir adayla yola çıktık. Önce adayın profilini belirledik. Tüm partilerden oy alabilecek bir aday olmasını istedik. Sessiz bir çalışma yürüttük. Afyon’u iyi bilen ama siyasete hiç bulaşmamış bir isim kim olabilir diye düşündük. Netice olarak Sezer Bey’le görüştük. Sn. Küçükkurt’un bunu kimseyle paylaşmamasını istedik. Aday olmasına karar verdik. Bu süreçte MHP aday çıkarmayacak veya başka bir aday çıkacağı konuşulmaya başlandı. Biz bu dedikoduların önüne geçmek için Sezer Bey’i hemen aday olarak açıkladık. Genel Merkez açıklamadan bizler açıklayamazdık. Tüm partilerde durum böyledir. Önce Genel Merkezden onay alınır, sonra aday açıklanır. Biz de böyle bir yol izledik. Biz herkesin ulaşabileceği Afyon’un evladı Afyon’un tüm sokaklarını iyi bilen ve her kesimden herkesin dokunabileceği bir adayla yola çıktık. 55 projemizle geliyoruz ve kazanacağız’” dedi.
Akar’ın adayın çekilme ihtimali var mı sorusuna yanıt veren Kahveci, “Kazanacak aday seçimden çekilir mi? MHP merkezde seçimi kazanacak” diye konuştu.

  11 İlçe ve 25 Beldeyi alacağız
Dinar ve Evciler’de ittifak adaylarıyla seçime gireceklerini söyleyen Kahveci, “Dazkırı’da Ali Atay, Kızılören’de Ali Erol, Sandıklı’da Melek Yavuz, Bolvadin’de Derviş Aynacı, İhsaniye’de Hamit Çakır, Bayat’ta Mehmet Ali Dere, İscehisar’da Necati Günsel, Başmakçı’da Nevzat Tezcan, Şuhut İlçesinde Muhittin Özaşkın, Çay’da Selim Bayram, Emirdağ’da Hüseyin Duran aday olarak açıklandı. Sinanpaşa ve Çobanlar’da adaylarımız yakında açıklanacak. Biz adaylarımızı Genel Merkeze bildirdik. 56 noktanın tamamında adaylarımız var. Şu anki 2 ilçeye 9 ilçe ve 25 üzerinde beldeyi ilave edeceğiz’ dedi
Kahveci, “Ak Parti 20 yıldır yönetimde. Bir değişime ihtiyaç var. Biz de Cumhur İttifakının bir kanadıyız. Eğer bir hizmet getirilecekse biz Cumhur İttifakının bir kanadı olarak bu hizmeti getiririz. Tüm siyasi partilerden oy alabilecek bir adayımız var. Sezer Küçükkurt halkın içinden çıkan bir aday” dedi.

Köksal’dan Zafer Müzesi Eleştirisi Köksal’dan Zafer Müzesi Eleştirisi

   Genel Başkanımızı ilimize davet ettik
6 Şubat depreminde yitirdiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anan Kahveci, “Bu acı hadise ülkemizi ekonomik olarak zorladı. Bu durum hepimizin malumu. Emeklilerimiz geçinmekte zorlanıyor. Bunu yakından biliyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli de bu konuyu sürekli gündeme taşıdı. Bize emeklilerimizden ulaşan talepleri Genel Başkanımıza iletiyoruz” dedi.
Bahçeli’nin Afyon’da miting yapıp yapmayacağı konusunda konuşan Kahveci, “Biz Sn. Genel Başkanımızın ilimizde miting yapması için başvuruda bulunduk. Programı netleşince kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.
             Afyonspor da borç sıfırlanmalı ve şirketleşmeli
Afyonsporlu futbolcuların zor şartlar içinde oynamaya devam ettikleri için kutladığını söyleyen Kahveci, “Afyon spor şehrimizin bir markası. Bunu siyasi şov malzemesi yapmamak gerekir. Başından beri aynı siyasiler durumu biliyor. İmkanı olan herkesin takıma destek olması gerekir. Afyon sporun borcu sıfırlanmalı ve sonrasında şirketleşmeli. Yeni yönetimi devralacak isme takım borçsuz olarak devredilmeli” dedi.
   6 ay önceki görüntüyü şimdi servis etmek olmaz
Ülkü Ocaklarının eğitim ve kültür vakfı olduğunu söyleyen Kahveci, “Burada bir disiplin yapısı vardır. Herkes ocak başkanına saygı gösterir. Bir tarafta devletin altını oyan vakıflar varken, devletin yanında yer alan gençlerimizden oluşan Ülkü Ocaklarını tartışma konusu yapmak doğru değil. Bunu siyasi nedenlerle malzeme yaptılar. Bu 6 ay önce yaşanan bir olay. Neden şimdi servis ediliyor? Ülkü Ocaklarındaki gençlerimiz gönüllü olarak başkanlarını karşıladı. Bunda rahatsızlık duyacak ne var? Başkana bozkurt selamı verdiler. Bozkurt işareti nedir? Bozkurt işareti Türklüğün bir sembolüdür.Bizlerde o ocaklardan yetiştik ve siyasi .çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bozkurt selamında Türklük vardır. Müslümanlık vardır.Kimse de rahatsız olmasın ” dedi.