Manisa'da Kula Atıksu Arıtma Tesisi de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Belgesi” aldı.MANİSA (İGFA) - Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde 19 atıksu arıtma tesisi işletirken 3 adet tesiste daha inşa çalışmalarına devam ediyor. İlin tamamına atıksu arıtma hizmeti vermek için çalışan MASKİ, Manisa’yı daha sağlıklı bir geleceğe taşımak için verdiği gayretinde karşılığını alıyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Gediz ve Bakırçay’ı özlenen eski günlerine kavuşturmak için büyük önem verilen atıksu arıtma tesisleri başarıyla işletilirken Kula Atıksu Arıtma Tesisi de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İdare olarak hedefimiz bütüncül bir şekilde her ilçemize atıksu arıtma tesisi kazandırmaktı. Bu kapsamda ilk olarak ilçe ve belde belediyelerinden devraldığımız tesisleri başarılı bir şekilde işletmeye aldık ve başarılı bir şekilde işletmeye devam ediyoruz. Bu çalışmaların yanı sıra bugüne kadar 6 adet atıksu arıtma tesisi inşa ettik. Şu an Sarıgöl’deki tesisimizde artık son aşamaya geldik. Selendi ve Demirci’deki tesislerimizde çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Köprübaşı Merkeze de tesis inşa ederek, atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi bırakmayacağız. Bunun yanı sıra Yunusemre Muradiye ile Gördes Güneşli Mahallesine de atıksu arıtma tesisi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.