Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı adaylığı sürecinde Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiği ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Afyonkarahisar’ı adım adım gezip hemşehrileri ile sohbet eden Köksal’a İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik ediyor. Saha çalışmaları kapsamında çeşitli esnaf ve sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Köksal, ilk olarak galericiler sitesi ve hal esnafına ziyaret gerçekleştirdi. Daha sonra Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş insanları Derneği’ni (AFSİAD)  ziyaret eden Köksal, akşam saatlerinde Ataköy'de kahvehane de hemşehrileriyle bir araya geldi.

HAL ESNAFI VE GALERİCİLER HİZMET BEKLİYOR

Hal esnafı ve galericileri ziyareti sırasında ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşayan tüm meslek gruplarının belediye tarafından desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Köksal şöyle konuştu: “Bizim belediyecilik anlayışımızda esnafımıza el uzatmak asli görevlerimiz arasında yer alacak. Ekonomi zincirinin her halkası kıymetlidir. Esnaflarımız da bu zincirin halkalarından biridir. Sabahın erken saatlerinde onlarla bir araya geldik, sıkıntılarını dinledik. Galerici esnafı araçlarının yağmurda karda dükkanlarının önünde korunaksız kalmasından müzdarip. Bu kadar basit bir hizmet bile onlara ulaşmıyorsa bu kentte yapılan belediyecilikte bir sorun var demektir. Çözüm bekleyen sorunların bir bir üstesinden geleceğiz.”

NABZA GÖRE ŞERBET VERENLERDEN OLMAYACAĞIZ

AFSİAD Başkanı Kadir Sayın ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Köksal, iş insanlarının üretkenlik konusunda verimliliğinin artırılması gerektiğini belirtti. Afyonkarahisar’da iş ve istihdam potansiyelinin desteğe ihtiyaç duyduğunun altını çizen Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İş insanlarımızın ve esnaflarımızın sorunlarının çözümü noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Kalkınan gelişen büyüyen bir Afyonkarahisar için çalışacağız. Üreten ve çalışan herkese eşit mesafede duracağız. Biz, nabza göre şerbet verenlerden değil; adaleti görev bilenlerden olacağız.”

İŞİMİZE NE GELİRSE DEĞİL, ELİMİZDEN NE GELİRSE ONU YAPACAĞIZ

Evlat Katili Anneye İbretlik Ceza Evlat Katili Anneye İbretlik Ceza

Sabahın ilk saatlerinde başladığı saha ziyaretlerine akşama kadar devam eden Köksal, akşam Ataköy’de bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Akşam sohbetlerinden çok keyif aldığını belirten Köksal, şöyle devam etti: “Havası sert insanı mert Afyonkarahisar’ımın her bir köşesi hak ettiği hizmeti alacak. Gençlerimiz işsizlik yüzünden başka memleketlere gitmek zorunda kalmayacak. Bu şehrin güzel insanları için işimize ne gelirse değil elimizden ne gelirse onu yapacağız.”