Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Benol Kaplan ve Barış Dal’ın yanı sıra daire müdürlerinin de katıldığı toplantıda muhtarların görüş, öneri ve sıkıntılarını dinleyen Başkan Zeybek, Afyonkarahisar’ımızın dört bir yanında hizmet etmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Uluçay'dan Afyonspor’un antrenmanına ziyaret Uluçay'dan Afyonspor’un antrenmanına ziyaret

“PANDEMİYE RAĞMEN YATIRIMLARIMIZI AKSATMADIK”

Zeybek Başkan; “Göreve geldiğimizden itibaren “istişarede rahmet vardır” inancıyla aksatmadan hemen hemen her ay veya iki ayda bir sizlerle bir araya geliyoruz. Siz Muhtarlarımız bizim mahallelerdeki gören gözümüz, yürüyen ayağımız, tutan elimiz mesafesindesiniz. Yine her cumayı bir mahallede kılarak problemleri mahallinde çözelim diye bir çalışma başlatmıştık. Çok şükür 58 mahallemizde iki turu tamamladık bazı yerlerde üçüncü tura başladık. Eksiğimiz olmuş mudur mutlaka insanız eksiğimiz elbette olmuştur. Yetişemediğimiz yer de olmuştur. Mutlaka bunda şüphemiz yok ama bunların hiç birisinde kesinlikle art niyet olmamıştır” dedi.

37 PROJE SÖZ VERDİK, 74 PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK

Pandemiye rağmen söz verdiğimiz yatırımları aksatmadan yerine getirmeye gayret ettiklerine dikkat çeken Başkan Zeybek: “37 proje söz verdik, 74 proje gerçekleştirdik. Yaşadığımız şehri güzelleştirmeye, tanıtmaya şehrimizin değerlerini ön plana çıkarmaya şehrimizi marka haline getirmeye gayret ettik 2019 ve 2022 yıllarında ciddi kriz vardı 2021’de pandemi, 2023’te deprem. Tüm bu çalışmalarımızda emeklerinden dolayı ekip arkadaşlarıma da çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ALT VE ÜST YAPIYA MİLYONLARCA LİRALIK YATIRIM

Sıcak asfalt çalışmalarından bahseden Başkan Zeybek, 2019-2023 yılı Aralık ayına kadar 58 mahalleye 500 bin ton sıcak asfalt serildiğini açıklayarak yatırım bedelinin 995 Milyon TL olduğunu söyledi. Yine bu süreçte 58 mahallenin tamamına 340 bin metrekare satih asfalt serildiğini kaydeden Zeybek, 760 bin metrekare beton parke serildiğini bunun yatırım bedelinin  ise 88 milyon lira olduğunu ifade etti.

BAŞKAN ZEYBEK’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Park bahçe ve yeşil alan çalışmalarından da söz eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; bu alanda 58 mahallemize 190 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarına ilişkin de bilgi aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; alt yapıya yapılan toplam yatırım bedelinin 163 milyon lira olduğunu ifade etti. Yine bu süreçte Belediyenin sosyal yardım ve burs desteklerine de ara vermeden devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; öğrencilere son dört yılda 11 milyon lira değerinde burs desteği sağladıklarını dile getirdi. İhtiyaç sahibi ailelere de kömür, gıda paketi ve kışlık kıyafet desteğinde bulunduklarını hatırlatan Zeybek, binlerce vatandaşın kucakladıklarını sözlerine ekledi. Mahalle muhtarları ise tek tek söz alarak ise yatırım ve hizmetlerinden dolayı Başkan Zeybek’e teşekkür ettiler. 

>>İBRAHİM ARTIÇ