Okul sporları küçük erkekler güreş müsabakaları tamamlandı Okul sporları küçük erkekler güreş müsabakaları tamamlandı

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik geleneksel hale getirdiği eğitim bursları, bu yılda devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Beyaz Masa’da gerçekleştirilen kart dağıtımında, burs alacak öğrenciler ve ebeveynleri banka kartlarını Başkan Zeybek’ten aldı. Dağıtım programına Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Süleyman Kaya, Beyaz Masa Birim Sorumlusu Turgay Gündoğdu ve birim personeli eşlik etti. Başkan Zeybek hemşehrileri ile yakından ilgilendi, aileler ile sohbet etti, ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

EĞİTİME DESTEK ÖĞRENCİLERİMİZE GELECEK

İlkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan eğitim bursundan ihtiyaç sahibi olmak şartıyla; öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan öğrenciler, anne ve babası resmi ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ile diğer ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı veriliyor. İlk ve ortaöğrenim fark etmeksizin beş ay boyunca 350 TL olacak bursun banka kartları velilere teslim edildi.

3 BİN 690 ÖĞRENCİYE AYLIK 350 TL YATACAK

Bu yıl ki eğitime destek bursuna 4 bin 151 başvuru olduğunu hatırlatan Başkan Mehmet Zeybek, “Göreve geldiğimiz andan itibaren ihtiyaç sahibi öğrencilerimize desteğimiz devam ediyor. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için İlk ve ortaöğretim burs desteğine 4 bin 151 velimiz başvurdu. Meclisimizdeki eğitim komisyonu ve mesai arkadaşlarımızın ciddi çalışmaları neticesi 3 bin 690 öğrencimize 5 ay boyunca 350 TL burs desteği kartlarının dağıtımına başladık. Toplamda her bir öğrencimize 1.750 TL ödeme yapılmış olacak. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Eğitime olan desteklerimiz kapsamlı. Kitap, kırtasiye, bot ve mont desteği de veriyoruz. Biz öğrencilerimizden başarılı olmalarını istiyoruz ve bunun için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Her daim öğrencilerimizin, halkımızın, ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Bunun haricinde gerçek ihtiyaç sahibi insanlarımızı da burada hiç geri çevirmiyoruz. Ekiplerimiz son derece titiz çalışıyor. Halkımızın her daim yanındayız” dedi. Eğitime desteklerin devam edeceğini vurgulayan Başkan Zeybek, çeşitli projeler ile yüzleri güldürmeyi sürdüreceğiz mesajı verdi. >>İZZET IŞIK