AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından koordine edilen ‘Sevgi Yürüyüşü’ ve akabinde düzenlenen miting yoğun katılımla gerçekleşirken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu da Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’a destek amacıyla programa katıldı.

Yürüyüşün ardından konuşan Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz AK Parti olarak ülkeye ve millete hizmet etmeyi en temel vazife bildik. Kıymetli hemşehrilerim AK Parti’mizin kurulduğu topraklarda bize her zaman sahip çıktınız yine çıkıyorsunuz. Biliyoruz ki yine sahip çıkacaksınız. Bu meydan bugün gösteriyor ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir zafer daha kazanacağız. Bizde her zaman sizlerin yanındayız, sizlerin hizmetkarız. Biz sizlerin alnı ak başı dik temsilcilerinizin. Biz bugün hep birlikte Afyonkarahisar’ımızın üzerinden oynanmak istenen oyunu bugün çökerttik. Yarın da o oyun oynayanları sandıklara gömeceğiz. Sizler bugüne kadar Afyonkarahisar’da hiçbir zaman bizleri mahçup etmediniz. Afyonkarahisar’ımızın şerefini onurunu ve gururunu hiçbir zaman incitmediniz. Son zamanlarda bazıları şehitlerimizden dökülen kanlara leke getirmek istiyorlar. İnanıyorum ki sizler yarın sandıkta buna asla müsaade etmeyeceksiniz. Yarın da onları sandıklara gömeceğiz inşallah. AK Parti’nin kalesini sizlere emanet ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. En önemlisi şu; kendimi de, davamızı da sizlere emanet ediyorum. İnşallah zaferde buluşmak üzere.

“Bizim için Afyonkarahisar çok önemli”

“Bizim en büyük gayretimizin Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Afyonkarahisar’ımıza hizmet etmektir” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti: Bugün burada bu coşkulu kalabalığa sayın bakanlarımız şu mesajı veriyorlar; bizim için Afyonkarahisar önemli bizim için Afyonkarahisar Türkiye’de milliyetçiliğin, muhafazakârlığın simgesi üzerinde oyunlar oynanmak istenen bir şehir. Biz boyunu bozduk, bozacağız. Allah’ın izniyle yarın da sandıkta cevabını vereceğiz. Afyonkarahisar AK Parti’nin kalesi olmaya devam edecek. Kıymetli hemşehrilerim sizlerden ricam Afyonkarahisar milliyetçiliğin namusudur. Bu namusa leke getirmeyelim. Sandıklarımıza sahip çıkalım inşallah. Ben sandıklarımızı tüm hemşehrilerime emanet ediyorum. Sizlerin bu coşkusu olduğu müddetçe biz de her zaman sizlere hizmetkar olmaya razıyız. Ben dün bir açıklama yaptım ve dedim ki sizlere hizmetkar olma yolunda hiçbir maddi bedel almayacağım. Belediye başkanlığım boyunca maaş almayacağım. Çünkü biz sizlere hizmetkar isek hizmetkar hiçbir bedel almadan hizmet etmelidir. Bana maaş değil sizlerin duası lazım. Sizlerden ricam dualarınızı eksik etmeyiniz. Rabbimden diliyorum ki beni Afyonkarahisarlı hemşehrilerime, şehit kanlarıyla bulanmış bu topraklara ve şehit ailelerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun yol arkadaşlarına mahçup etmesin inşallah. Ben bu duygu ve düşüncelerle sandıkları ve AK Parti’nin kalesini sizlere emanet ediyorum. Kendimi de AK Davamı da sizlere emanet ediyorum. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Başkan Köksal'ın İlk İcraatı Suya İndirim Başkan Köksal'ın İlk İcraatı Suya İndirim

“Ben terörle mücadele ederken Burcu Köksal HDP’lilerle bana hakaret ediyordu”

Önceki dönem İçişleri Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada CHP’li Burcu Köksal’ı işaret ederek “Kimse yalandan kahramanlığa soyunmasın, ben TBMM’de terörle mücadele verirken, HDP ile kapaklara vurarak bana hakaretler edenler bugün gelip burada milliyetçilik yalanına soyunmasın. Bunlar bana sökmez. Güneydoğu’da bir tek dağ yok ki tepesine çıkmamış olayım. O malum şahıs eski genel başkanı gibi yapmak istiyor. Bir eliyle bozkurt işareti, sol eliyle de Kandil‘e selam söylemek istiyor. Ben Mecliste oh çekerken PKK’lı milletvekilleri ile kafama kitap fırlatmışlardı. Öyle tavşana kaç taziye tut politikasına Afyon gelmez. Afyon milli mücadelenin kahramanlarının olduğu yerdir” dedi.

“Hüseyin başkan ne vaat ettiyse arkasındayım”

Soylu “Bize Hüseyin kardeşim lazım. Memlekete hizmet edecek Hüseyin başkan. Ben başkanımızın emrine amadeyim. Ne söylediyse ne vaat ettiyse arkasındayım” diye konuştu.

“Okçular tepesini terk etmeyeceğiz”

Seçim çalışmakla kazanılır” diyen Soylu şöyle konuştu; Seçim yarın sabah sandığa namus gibi sahip çıkmakla kazanılır. Seçim sandığı bırakmamakla, her bir oyun hesabına karşı dimdik durmakla kazanılır. Orada milletin emaneti olarak görerek yapmakla kazanılır. Seçimde okçular tepesini terk edersek, okçular tepesini ve mevzileri terk edersek bedelini ağır öderiz. Milletin emanetine sahip çıkmazsak bedelini ağır öderiz.

 

“Sandıklara sahip çıkacağız”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da yaptığı konuşmada “Bizler sizlere çok teşekkür ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Yarın inşallah çok kıymetli bir zaferle sadıklar da birinci çıkacağız. İnşallah 22 yıldır Afyonkarahisar her zaman dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan yanında olmuştur. Şimdi de olmaya devam edecektir. 1 Nisan sabahında inşallah Belediye Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay’ı başkan yapıyor muyuz? Sadıklarımıza namusumuz gibi sahip çıkacak ve boş bırakmayacağız inşallah.” Dedi.