Afyonkarahisar Belediyesi üzerinden halef selef tartışması başladı. Eski ve yeni başkanlar arasındaki atışmada eski Başkan Mehmet Zeybek mevcut başkan Köksal'a maddeler halinde yanıt verdi.

Vali Yiğitbaşı, kazazedeleri ziyaret etti Vali Yiğitbaşı, kazazedeleri ziyaret etti

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın eski döneme yönelik "işe gelmeden maaş alan personel var" söylemleri sonrası önceki dönem AK Parti'li Belediye Başkanı Mehmet Zeybek konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Eski Başkan Zeybek açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 
KAMUOYUNA DUYURU
Son günlerde bazı basın yayın organlarında belediye tarafından yapılan açıklamalara cevap verme lüzumu hasıl olmuştur.
1. Bankamatik memuru sıfatı yakıştırılan değil 15 kişi, 1 kişi bile olamaz. Personel takip sisteminden rahatlıkla raporlanır. Buna rağmen varsa da gereğini yapabilirler.
2.Tamamı şehrimiz için yapılan 70'in üzerinde eserimizden dolayı oluşan borcumuz, Türkiye'de ki bir ilçe belediyesi borç stoku kadar olan 676 milyondur. Bunun da 135 milyonluk kısmı görev süremiz öncesi yapılan Akdeğirmen barajından dolayı DSİ'ye 17 yılda ödenecek olan rakamdır. Kaldi ki konuşulan rakamlar kadar günü gelmiş borç asla yok.
Borç stokunun sebebi de artan maliyetlerdir. Sadece son hafta iptal ettiğimiz arsa satışları bu borcun tamamını kapatır.
3. Hesaplanan Gelir bütçemiz de 1.5 milyar değil 3 milyara yakındır. Meclis kararı ile de karara bağlanmıştır.
4.Diğer böcek kamera vs işlemleri ile ilgili de teknik soruşturma başlatıp neticesinin ve gereğinin kamuoyuna açıklanmasını bizde bekleriz.
5.Onlarca yeni hizmet noktası açmamıza rağmen Personel sayımız 2019 yılında görevi devralırken aldığımız sayı ile hemen hemene aynıdır. Yüntaş bünyesinde 2000 sürekli çalışan, 177 mevsimlik çalışan vardır. Son 2 ayda alınan personeller de mevsimlik her yıl giren işçilerimizdir. Onlar da rutin olarak her yıl mart ayında işe başlarlar.
6.Devrederken bıraktığımız durum, Bütün yatırımlarının hemen hemen hepsini öz kaynakları ile yapan ve Mali yapısı ve bütçe performansı ile de ülkemizde örnek bir belediyedir.