Programda konuşan Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı: “Bizler okullarda yetiştirdiğimiz çocuklarımıza aynı zamanda karakter, ahlak ve değerler eğitimi vererek bu kavramları da en üst seviyede tutmalıyız. Öfkeyi değil merhameti ayakta tutarak, şiddeti değil nezaketi ayakta tutarak bir karakteri inşa etmeliyiz. Çocuklarımızın başarısı sadece akademik başarıdan ibaret değildir. Ülkesini, bayrağını, milletini, devletini ve ezanını seven bir nesil yetiştirmeliyiz” dedi.

Afyon Protokolü Ulusal Gazetecilerle Bir Araya Geldi Afyon Protokolü Ulusal Gazetecilerle Bir Araya Geldi

YOĞUN KATILIM

Programa Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven,  İYİ Parti Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner,  Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay,  AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş,  AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar BARO Başkanı Turgay Şahin, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve protokol üyeleri katıldı.

“DAHA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDECEĞİZ”

Afyonkarahisar’da eğitime verilen desteğin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci: “Bugün 2023- 2024 Eğitim Öğretim Yılının İlköğretim Haftası’nın kutlanması nedeniyle burada bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere rabbim nasip etti, geçtiğimiz sene sayın valimizin önderliğinde, ciddi destekleri ile 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında çok güzel başarılara imza attık. LGS şampiyonları YKS şampiyonları ve bunun yanında il genelinde 17 ilçemizde Türkiye ortalamalarının üzerine çıkarak bu başarıyı elde ettik. Buradan başta sayın valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Afyonkarahisar’da 1 yıllık görev sürecimi doldurdum. Ve bu süreçte Afyon’da şunu gördüm; herkes üzerine düşen görevi yaparak taşın altına elini koydu. Eğitime verilen destek bizleri son derece mutlu etti ve geçtiğimiz yıl büyük başarılar yakaladık. Bu dönemde 2023-2024 eğitim öğretim yılında da öğretmenlerime ve öğrencilerime güvenim sonsuz olduğu için sizlere yine başarı sözü veriyorum. Daha büyük başarılar elde edeceğiz. Çünkü biz güçlü bir ekibiz, güçlü bir orduyuz” dedi.  

“YKS’DE İLK DEFA BİR TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARDIK”

“Çocuklarımızın başarısı sadece akademik bir başarıdan ibaret değildir” diyen Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı: “Biliyorsunuz bu yıl göğsümüzü kabartan çocuklarımız oldu. YKS’de ilk defa bir Türkiye birincisi çıkardık. Aynı zamanda LGS’de 8 tane Türkiye birincisi çıkardık. Bu başarılar bizler için gerçekten çok önemli. Çünkü bu başarılar burada pırıl, pırıl bir şekilde bulunan öğrencilerimiz içinde bir örnek teşkil ediyor. Ancak eğitim konusunda benim her zaman altını çizmek istediğim bir konu var ki eğitimi sadece okul başarısı ve akademik bir başarı olarak görememeliyiz. Bizler okullarda yetiştirdiğimiz çocuklarımıza aynı zamanda karakter, ahlak ve değerler eğitimi vererek bu kavramları da en üst seviyede tutmalıyız. Öfkeyi değil merhameti ayakta tutarak, şiddeti değil nezaketi ayakta tutarak ve böyle bir karakteri inşa etmeliyiz. Çocuklarımızın başarısı sadece akademik başarıdan ibaret değildir. Ülkesini, bayrağını, milletini, devletini ve ezanını seven bir nesil yetiştirmeliyiz. Burada Türkiye Yüzyılına girdiğimiz bu dönemde öğretmenlerimize ve ailelerimize önemli görevler düşüyor ”dedi.

“ZORLU BİR ÇAĞDA YAŞIYORUZ”

Velilere çocukların dijital dünyayı doğru okuması konusunda önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali Yiğitbaşı: “Gerçekten zorlu bir çağda yaşıyoruz. Bende 3 çocuk annesiyim. Çocuklarımızın önünde dijital, sanal çağ şeklinde bir çağ var. Çocuklarımızın dijital dünyayı doğru okumasını sağlamakta bizim görevimizdir. Akran ve siber zorbalığın çok arttığı bir dönemdeyiz. İşte bunların hepsini çocuklarımıza güzel bir şekilde anlatarak onları bu konuda güzel bir şekilde yetiştirmeliyiz. Bizlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte velilerimize ve öğrencilerimize bu konuları anlatacak güzel eğitimler yapacağız. Aile okulu çalışmalarına babalarımızın katılımını çok doğru buluyorum. Aile okulu eğitimlerinin artmasından dolayı çok mutluyum. Afyonkarahisar’da aynı zamanda mahremiyet eğitimine çok önem veriyoruz. Bu eğitimlerin aynı hızda devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ve destekliyorum. Burada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüze, tüm öğretmenlerimize ve bizlere güvenen ailelerimize teşekkür ediyorum. Eğitim camiamıza yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. >>MEVLÜT TINAS