Güne İhsaniye ilçesinde başlayan, şehrimize adını veren Haşhaş’’tan çeşitli gıda ürünleri üreten Haşhaş ve Çikolata Ürünleri firması ile ilçede faaliyet gösteren Salça Fabrikasını ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı,  üretimi yapılan ürünlerin üretim aşamaları ve işleyişe dair bilgiler aldı. Firmalarda çalışan işçilerle de sohbet eden Vali Yiğitbaşı, çalışanlara kolaylıklar diledi. Vali Yiğitbaşı daha sonra İhsaniye belediyesine geçti.

BELEDİYENİN ÇALIŞMALARINA DAİR BİLGİ ALDI

Belediye personeli tarafından çiçekle karşılanan Vali Yiğitbaşı, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen'i makamında ziyaret etti. Başkan Türkmen,  ilçenin genel durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında Vali Yiğitbaşı’na bilgiler verdi.

FRİGYA ORGANİK KÖY EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Üçlerkayası Köyü'nde bulunan Frigya Organik Köy Evi’ni ziyaret etti. Peri Bacaları ve mağaraların dibinde yer alan, açık ve kapalı alanda Frigya kahvaltısının yanı sıra yöresel yemeklerin de servis edildiği köy evinde işletmeci aile ve vatandaşlarla sohbet etti. Vali yiğitbaşı daha sonra Demirli köyüne geçti.

DEMİRLİ KÖYÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

İhsaniye temaslarına Demirli Köyünde devam eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, burada bulunan Kybele Butik Oteli ziyaret etti. Otel yöneticileri ve çalışanlarıyla sohbet eden Vali Yiğitbaşı, talep ve istekleri dinleyip, çalışanlara kolaylıklar diledi.

TARİHİ AYAZİNİ’NDE TEMASLARDA BULUNDU

İhsaniye’deki son temaslarını Tarihi Ayazini bölgesinde gerçekleştiren Vali Yiğitbaşı, manzarasıyla büyüleyen, Frig medeniyetinin çok sayıda eseri ile adeta bir açık hava müzesini andıran Frigya'nın kalbi Ayazini köyünde incelemelerde bulundu. Vali Yiğitbaşı, vatandaşlarla da bir araya gelerek, hal ve hatırlarını sordu.

TALEPLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Vatandaşların her birini tek tek dinleyen Vali Yiğitbaşı, iletilen taleplerin imkanlar dâhilinde çözüme kavuşturulması için talimatlar verdi. Kendisine iletilen taleplerin bizzat takipçisi olacağını da ifade eden Vali Yiğitbaşı, misafirperverliklerinden dolayı vatandaşlara teşekkür edip fotoğraf çektirdi. Vali Yiğitbaşı’na ziyaretleri sırasında Vali Yardımcıları Ali Rıza Çalışır, Uğur Kolsuz, Kübra Teymur, İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu ve ilçe protokolü de eşlik etti. >>EROL UYSAL