Uluçay, Akom ve Deprem Simülasyon Merkezi kuracak

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan ‘Akom ve Deprem Simülasyon Merkezi’ projesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Uluçay yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar deprem riski taşıyan bir bölge. Bizlerde bu gerçeğin bilincindeyiz. Bu nedenle, şehrimizin deprem riskine karşı daha hazırlıklı olması için Akom ve Deprem Simülasyon Merkezini projelerimiz arasına aldık. Olası bir afet durumunda hemen duruma müdahil olabilmek adına belediyemiz bünyesine ait, arama kurtarma gereçleri, seyyar aşevleri, kuru gıda, giyim ve ısınma malzemelerinin hazır tutulacağı aynı zamanda bünyesinde bir deprem simülatörünün olduğu bir merkez kuracağız.

Kaymakam Bilici Muhtarlar İle Buluştu Kaymakam Bilici Muhtarlar İle Buluştu

Projemizin bir diğer amacının ise Afyonkarahisarlıların deprem anında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilinçlenmelerini sağlamak olduğunu belirten Uluçay, “proje kapsamında modern teknolojiyle donatılmış simülasyon odalarının yanı sıra, deprem sonrası yaşanabilecek senaryoların da canlandırılacağı bir alanın oluşturulacağını” ifade etti.