Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ile eşi Burhan Selim Yiğitbaşı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen Kabul Töreni’nde konuklarını ağırladı.

Korel Termal Otel’de düzenlenen Kabul Töreni’ne Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, eşi Burhan Selim Yiğitbaşı, Milletvekilleri Burcu Köksal, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, Hakan Şeref Olgun, Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir generaller, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Numan Yöner, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ )Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Nurullah Okumuş, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, siyasi partilerin il temsilcileri, askeri erkân ile daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda ve dernek başkanları katıldı.

MİLLETİMİZİ ZAFERE ULAŞTIRAN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE SELAM OLSUN

Törende konuşan ve 30 Ağustos zaferinin önemine değinen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Ezelden beridir hür yaşamış bir milletin, şanlı ve haklı zaferlerle bin yıla yakın hâkimiyet kurduğu bu toprakları, kanının son damlasına kadar canla başla müdafaa edeceğini tüm dünyaya ilan ettiği o büyük güne işaret eden 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun! Bu zaferle milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığına kast eden dâhili ve harici tüm girişimleri bertaraf edecek kudrete sahip olduğunu yeniden ispat etmiştir. Milletimizi zafere ulaştıran aziz şehitlerimize selam olsun. Zafer’in 101.yıl dönümüne, istiklalin ateşini yakan Kocatepe’nin yükseldiği ve Büyük Taarruz’un kahramanlarının kanıyla bezenmiş bu özel topraklarda sizlerle birlikte kavuşmanın onuru ve heyecanı içerisindeyim. Bu amansız muharebede azim ve fedakârlıkla cepheye koşan, bin yıldır dünyanın en önemli ve üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşamamızın bedelini canlarıyla ödeyen ve ay yıldızlı al bayrak altında bizlere hür ve bağımsız bir vatan emanet eden aziz şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. Sizlerin şahsında tüm milletimizin Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi

HİÇBİR ŞEKİLDE BU TOPRAKLARDA DÜŞMANA GEÇİT VERİLMEYECEKTİR

Vali Yiğitbaşı konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün devletimizi ve milletimizi tam bağımsız kılan ve ülkemizin her ferdine bu emaneti taşıma sorumluluğu veren kaynak, 26 Ağustos’ta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.” emriyle işgal ordularına karşı bir şafak vakti Kocatepe’de başlayan, 30 Ağustos akşamı Dumlupınar’da kesin bir Türk zaferiyle sonuçlanan ve 9 Eylül’de düşmanın İzmir’den denize dökülmesiyle taçlanan istiklal mücadelemizdir. Aziz şehitlerimiz, Çanakkale’den, ta ötelerden Malazgirt’ten, İstanbul’dan aldığı güç ve kudret ile Afyonkarahisar’da, Kütahya’da, Eskişehir ve İzmir’de düşmana geçit vermedi. Ve biliyoruz ki tarihin hiçbir safhasında hiçbir şekilde bu topraklarda düşmana geçit verilmeyecektir. 30 Ağustos günü aziz milletimiz, esaret ile hürriyet arasında bir tercihe zorlandığında “iman dolu göğsüyle” tüm imkânsızlıkları bir kenara iterek vatanın düşman postallarından arınmış bir istikbale muhtaç olduğunu, namlu ve süngülerine kazıyarak savaş meydanlarında zaferi ilmek ilmek işlemiştir. Barışta olduğu gibi savaşta da adalet ve merhametiyle tüm dünyaya örnek olan aziz milletimiz, sinesinde büyüttüğü inanç ve duygularla tarihin en görkemli sayfalarında ilelebet kurucu bir aktör olmaya devam edecektir.”

ÜLKEMİZ İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Zafer Bayramı’nı anma ve kutlama programlarının özellikle gençlerin ve çocukların zihninde bir tarih şuuru teşkil edeceğine inandığını vurgulayan Vali Yiğitbaşı, programlarda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti. “Aziz milletimizin şanlı tarihine geçen bu Büyük Zafer’in omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak ülkemiz için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasına devam eden Vali Yiğitbaşı, “Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, 101 yıl önce İstiklal Mücadelemizde canlarını feda ederek bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Tören sonunda Vali Yiğitbaşı eşi ile birlikte davetlilerin masalarına giderek tüm konuklarla tek tek tokalaştı ve bayramlarını tebrik etti. >>MEVLÜT TINAS