Taytak, Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan ilimize Karayolları Bölge Müdürlüğünü istiyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, geçtiğimiz günlerde Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi inceleme programı kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na ziyareti esnasında gündeme taşıdığı konuları bakanlık makamında tekrar ileterek projelerin takipçisi oldu. Afyonkarahisar için önem arz eden konuları Bakan Uraloğlu’na ileten Taytak, “23 yıldır bir türlü tamamlanmayan Emirdağ-Bolvadin-Çay bölünmüş yolun Emirdağ-Bolvadin arası yaptığımız girişimler sonucu tamamlandı. Bolvadin-Çay arasında kalan 3,5 kilometresi tamamlanmadı.  Kalan kısmın en kısa zamanda tamamlanması önem arz etmektedir. Sayın Bakanımız konuyu ilettiğimiz anda hemen gerekli talimatları verdi, en kısa zamanda çalışmalar başlayacaktır.” dedi. Taytak, ayrıca Bolvadin ilçesi sanayi girişinde bulunan çok sayıda kazanın meydana geldiği virajın genişletilmesi talebinde de bulundu.

“Afyonkarahisar, Karayolları Bölge Müdürlüğünü Hak Etmektedir”

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Afyonkarahisar’a tekrar kurulmasını gerektiğinin altını da çizen Milletvekili Taytak, “Karayolları Bölge Müdürlüğü talebimizi geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Bey’e iletmiştik. Ülkemizin, güneyinden kuzeyine, doğusundan, batısına tüm yollar Afyonkarahisar’ımızdan geçmektedir. Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan ilimizde 727 km karayolu bulunmaktadır. 1979 yılında Karayolları 18. Bölge müdürlüğü Afyonkarahisar ilimiz için kurulmuştur. Ancak 12 Eylül askeri darbesiyle birlikte Afyonun Karayolları Bölge Müdürlüğü maalesef lağvedilmiş, sonrasında da kurulmamıştır. Konya ve Antalya bölge müdürlüklerinin sınırları içerisinde yer alan ilimiz, Karayolları Bölge Müdürlüğünü hak etmektedir. Ankara- İzmir karayolu üzerinde 1. Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan, 90 bin metrekarelik alana 12 bin metrekarelik kapalı hizmet binası yapılmış ve bu bina bölge müdürlüğü hizmeti verecek kapasitedir.  Bu bölgeye bölge müdürlüğünün yakışacağını Sayın Bakanımıza da ileterek desteklerini istedik. ” dedi.

 “Nuribey Kasabasına Giriş Hattına Cep Konulması Önem Arz Etmektedir”

Merkeze bağlı Nuribey Kasaba halkının uzun zamandır talep ettiği Nuribey Kasabasına giriş hattına cep konulması konusunda Bakan Uraloğlu’na ileten Milletvekili Taytak, “Afyonkarahisar- Şuhut devlet yolunun projelendirilmesi aşamasında mevcut Nuribey Kasabasının giriş noktasına kavşak düzenlenmesi yapılması talep edilmektedir. Yaz dönemi boyunca geçim kaynağı olan patates alım satımı ile ilgili şehirler arası tır ve kamyon giriş çıkışlarının yoğunluğundan kaynaklı mağduriyetlerinin giderilmesi için Afyon-Şuhut yolu güzergahı üzerindeki Nuribey Kasabasına giriş hattına cep konulması önem arz etmektedir” dedi. >>MEVLÜT TINAS