Afyonkarahisar’da Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi Afyonkarahisar’da Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

Bölgedeki mermer sanayi, Organize sanayi bölgesindeki sanayicilerin konularını yakından takip eden Taytak, Emirdağ Tepeköy’de magnezyum üretim tesisi olan 250 işçinin çalıştığı Kar Mineral Madencilik Genel Müdürü Mehmet Baki Ocak ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu’yu makamında ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, bölgemize ciddi karma değer katan Kar madenciliğin ve bölgemizin sektörel sorunlarını ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu’yu ziyaret etti. Kar Mineral Madencilik Genel Müdürü Mehmet Baki Ocak ile birlikte Bakan Yardımcısı Coştu ile görüşen Milletvekili Taytak, konuların çözümü için takipçisi olacağını söyledi.  Ayrıca, sektördeki mevcut durum, potansiyel ve gelecek projeleri ele alındı. Afyonkarahisar’ın çok önemli bir sanayi şehri olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Coştu ise, magnezyum üretiminde Türkiye'nin potansiyelini ve sektörün önemini vurgulayarak, geliştirilecek projeler için işbirliği çağrısında bulundu.

TAYTAK’TAN COŞTU’YA TEŞEKKÜR

Magnezyum üretim tesisinin bölge ekonomisi için önemine vurgu yapan Milletvekili Mehmet Taytak, hükümetin ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.  Taytak ziyaret sonunda Bakan Yardımcısı Coştu’ya Afyonkarahisar mermerinden yapılmış haşhaş ve Türk bayrağı motifli hediye ederek başarılar diledi. >>HÜDAYİ ACAR