Kongrelerde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “18 ilçemizde ilçe kongrelerimizi tamamladık. 

MHP’nin kalesi olan bu topraklarda yeniden MHP’nin rüzgarını estirmek için geliyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan ilçe kongreleri İhsaniye, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleri ile sona erdi.  İlçe Kongrelerine Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci, parti yöneticileri ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongreler divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Kongrelerde ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilçe kongrelerine gönderdiği mesaj okundu. Faaliyet ve mali raporunun okunmasından sonra yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. İhsaniye  ilçesinde Ali İhsan Aydın, Sinanpaşa İlçesinde  Tuncer Çağlar ve Sandıklı ilçesinde İbrahim Özer İlçe Başkanı seçildiler.

TAYTAK, “İLÇE KONGRELERİMİZİ TAMAMLADIK”

İlçe kongrelerini tamamladıklarını söyleyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “9 Ağustos tarihinde başlayan ilçe kongrelerimiz İhsaniye, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleriyle beraber 18 ilçemizde tamamlamış olduk. Genel kurullar bizlerin toyu yani düğünleridir. MHP’nin kalesi olan bu topraklarda yeniden MHP’nin rüzgarını estirmek için geliyoruz. Yaklaşan yerel seçimlerde tüm seçim bölgelerinde köy köy, kapı kapı, belde belde çalışarak kutlu üç hilalli sancağı, yerelde iktidar yapmaya söz veriyoruz. Bu vesileyle bugüne kadar görev yapmış tüm ülküdaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, kutlu davayı daha ileriye götürmek adına ‘Ben de varım.’ diyen ülküdaşlarımızı üç hilal altına davet ediyor, yeni asrın Türk asrı yapmak adına biz geliyoruz diyoruz. MHP bu ülkenin temel taşıdır. MHP vatan diyenlerin bayrak diyenlerin, devlet diyenlerin Allah diyenlerin siyasi partisidir” dedi.

TAYTAK, “CUMHUR İTTİFAKI BİRLİKTELİĞİ SANDALYE, MAKAM, BİRLİKTELİĞİ DEĞİLDİR”

Taytak, “Her toplantımızda ifade ettiğimiz gibi 15 Temmuz öncesinde yaşananlarda MHP’nin tavrı, düşüncesi, liderimizin anlayışı her zaman ortadadır. Biz o dönemde çözüm sürecine karşıydık. FETÖ’yle olan ilişkilere karşıydık. Avrupa Birliği’yle ilgili onurlu gidişten bahsediyorduk. Öyle istiyorduk. Ancak 15 Temmuz akşamına kadar yine AK Parti’nin yaptığı doğru şeylerin hepsinde de yanındaydık. Destek vermemiz gereken yerde de her zaman desteğimizi verdik. Vermeye de devam edecektik. 15 Temmuz 2016 akşamı gösterdi ki biz doğru yoldayız. O gün o hainler Cumhurbaşkanımızı Marmaris’te eğer yakalayabilmiş olsalardı ya öldüreceklerdi ya da bir tuzak kuracaklardı. Fakat biz o gün 15 Temmuz’da diğer siyasi partinin görevlileri, genel başkanları oraya buraya sıvışmışken bir tek ışığı yanan parti MHP ve içinde de Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey vardı ve tek başına karşı olduğunu ifade etti. Şükürler olsun. Milletimizin meydanlardaki büyük desteğiyle sonuca vardık. Yenikapı’da miting sonrasında milyonların orada toplandığı yerde Genel Başkanımız dedi ki; ‘Bundan sonraki ittifakımızın adı Cumhur İttifakı olacak. Pazara kadar değil, mezara kadar.’ Bu birliktelik siyasi bir birliktelik değil. Bu birliktelik masa, sandalye, bakanlık, makam, birlikteliği değildir” dedi.

KAHVECİ, “2024 YILINDA YAPILACAK OLAN YEREL SEÇİMLERE ODAKLANACAĞIZ”

İlçe kongrelerinden sonra 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere ağırlık vereceklerini söyleyen MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, “Bugün itibariyle ilçe kongrelerimizi 18 ilçe de tamamlamış durumundayız. 18 ilçemizde gerçekleştirdiğimiz bu kongrelerle, üyelerimizin katılımı ve destekleriyle güçlü bir birlik ve beraberlik havası oluşturduk. Şimdi önümüzde 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere odaklanma zamanıdır. Kongrelerde gördük ki, partimize olan ilgi ve teveccüh her geçen gün artmaktadır. Bu birlik ve dayanışma ruhuyla, yerel seçimlerde de aynı kararlılığı sergileyeceğimizi inanıyorum. Biz bir aileyiz, birlikte çok daha güçlüyüz ve halkımıza daha iyi hizmet etmek için buradayız. Hep birlikte, MHP'nin bayrağını daha da yükseklere taşıyacağımıza inancımız tam. Yerel seçimlerde genel merkezimizin bize vereceği talimatlar doğrultusunda hareket edeceğiz. Çünkü biz genel merkezimizin bize vereceği talimatların dışında hiçbir hareketin ve eylemin içinde olmayacağımızı bu vesileyle herkesin bilmesini istiyorum” dedi. >>HÜDAYİ ACAR