14 Mayıs genel seçimler sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’nden tekrar Afyonkarahisar milletvekili seçilen Mehmet Taytak’a, parti binasında MHP’li belediye başkanları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ayrıca 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için start da verildi. Ziyarette konuşan MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, seçim döneminde vermiş oldukları desteklerinden dolayı belediye başkanlarına teşekkür etti. 14 Mayıs sonra Afyonkarahisar’da oylarını arttırdıklarını da dile getiren Başkan Kahveci, 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakının adayı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanması için belediye başkanlarının kendi bölgelerinden çalışmalarını istedi.

TAYTAK, “AFYONKARAHİSAR’DA OYLARIMIZI ARTIRDIK”

Belediye başkanlarının hayırlı olsun ziyaretine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Milletvekili Mehmet Taytak, “15 Mayıs’ta güzel bir Türkiye’ye uyanacağımız ifadesi ile çıktığımız bu yolda şükürler olsun ki, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar’da oyunu artırarak, güzel bir sonuç elde etti” dedi.

TAYTAK, “EĞER BARAJ YÜZDE 10 OLSAYDI, ŞİMDİ MECLİSTE İP DİYE BİR PARTİ OLMAYACAKTI”

Anket şirketlerine de gönderme de bulunan Taytak, “Yine Milliyetçi Hareket Partisi güdümlü anketçilerin ortaya koyduğu gibi %5 - %6 gibi sonuçların boş olduğunu ve barajın % 7’ye indirilmesi ile sanki Milliyetçi Hareket Partisinin barajı geçemeyecek gibi bir imajı veren zihniyete 15 Mayıs’ta güzel bir cevap verilmiş oldu. Eğer baraj % 10’da durmuş olsaydı, şimdi mecliste İP diye bir parti olmayacaktı. Hem % 7 barajdan faydalandılar hemde bize iftira attılar. Ayrıca, geçen dönem dendi ki, ‘HDP bizi geçiyor’ denilmişti. Şimdi HDP’yi de kat kat geçmiş olduk. 50 milletvekili arkadaşımız ile birlikte mecliste, çalışmalarımızı yerine getireceğiz. Avrupa ve dünya basını şuanda Milliyetçi Hareket Partisi ve Sayın Genel Başkanımız ile ilgili, ‘Dost seviniyor, düşmanda rahatsız’ ama bu seçimin Gazeteci Ahmet Hakan’ın da ifade ettiği gibi, ‘Tek kazananı Milliyetçi Hareket Partisi’ diye ifade ediyorlar” dedi.

TAYTAK, “MİLLETVEKİLİ SAYISI GÖSTERİYOR Kİ, BU İŞ CUMHURUN HAKKIDIR”

28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin startını verdiklerini söyleyen Taytak, “28 Mayıs’ta cumhurbaşkanımızın külliyedeki görevi elzemdir. Zaten şuanda meclisteki, milletvekili sayısı gösteriyor ki, bu iş cumhurun hakkıdır. Milletimizin mecliste ortaya koyduğu tablo budur. Biz şimdi 28 Mayıs’a kadar çalışacağız, çalışacağız ve başaracağız. Genel başkanımızın sözünü yerine koymayacağız. Milliyetçi Hareket Partisinin başında ifade ettiği gibi adayımız belli kararımız nettir. Şimdi milletvekili seçimleri bitmiştir. 28 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçimleri vardır.  Tekrar Türkiye’ye FETÖ’nün dönmesine, APO’nun cezaevinden çıkartılmasına, vatan hainlerinin dağdan inmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Her zaman ifade ediyoruz bu konu milli bir konudur. Bu haç ile hilalin, hakla batılın savaşıdır. Onun için çok çalışacağız ve inşallah başaracağız” dedi.