Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, son haftaya girilirken il genelinde adım atmadık yer bırakmıyor. Her gittiği ilçede, belde ve köylerde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Taytak, bu kez Çay ilçesinde yoğun ilgi gördü. Seçim çalışmalarına Bolvadin ilçesinde Pazar esnafını ziyaret ederek başlayan Taytak, esnaf atlamadan tüm esnafları ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu. Bolvadin esnafı ise, 14 Mayıs’ta gerekeni yapacağını bu ülkeyi HDP ve FETÖ’ye teslim etmeyeceklerini söyledi. Taytak daha sonra Kocaöz belediyesine geçerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Taytak, Kocaöz haklından 1 oy Erdoğan’a 1 oy Milliyetçi Hareket Partisine destek vermelerini istedi.

TAYTAK’I, ŞENLİK ALANINA GİRİŞTE ÇAYLILAR ALKIŞLARLA KARŞILADI

Çay ilçesine bağlı İnli Köyü’nde düzenlenen hıdırellez şenliklerinde katılarak devam eden Milletvekili Taytak’ı, şenlik alanına girişte Çaylılar tarafından alkışlarla karşılandı. Şenlik alanında tüm vatandaşları ziyaret eden Taytak, vatandaşların fotoğraf çekinme isteklerini kırmadı. Gençler tarafından ‘Bozkurt Taytak’ sloganları ile de karşılanan Taytak, kendisin ikram edilen yiyecekleri de geri çevirmedi.  Yüzlerce Çaylı vatandaş Taytak’ı bağrına bastı. Vatandaşlar Taytak’a, ‘Sen bizim bölgenin milletvekilisin, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadın. 14 Mayıs’ta da biz seni yalnız bırakmayacağız. Mührü 3 hilale vuracağız’ diyerek desteklerini belirttiler.

TAYTAK, “BİZ BU ÜLKEYİ, SOĞANLA, PATATESLE KURMADIK”

Milletvekili Taytak, “15 Temmuz’da FETÖ kalkışması ile karşı karşıya kaldık. O akşam Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkanımız ve Sayın cumhurbaşkanımız, sizler ve bizler hep birlikte meydanlara indik. O hain terör örgütüne müsaade etmedik. Sonrasında Yenikapı’da bir miting yapıldı ve milli bir ruh oluştu. O ruhun adına cumhur ittifakı dedik. O günden bugüne cumhur ittifakı ruhu içerisinde ülkemizin pek çok meselesini çözdük. Bunların dışında neleri başardık. Ayasofya’yı açtık. Kapalımaraş’ı açtık. Karabağ’ın Ermenilerden kurtardık. Mavi vatanda biz varız. Doğalgazımızı çıkardık ve ısınma hariç bir yıl ücretsiz kullanacağız. Hatta muhalefet dedi ki, ‘Putin oradan bir boru uzattı’ dedi. Geçen hafta Cudi Gabar’da petrolümüz çıktı. Daha önce buralara PKK’dan dolayı giremiyorduk. 40 yıldır terör ile uğraşıyorduk. Türkiye'de terör belası vardı, yiğitlerimiz, askerlerimiz, polisimiz, doktorumuz, imamımız şehit oluyorlardı. Elbette terör bitmez, elbette terör dünyada her yerde bir beladır.  Irak'tayız, Suriye'deyiz, 30 km kendi hududumuzun dışındayız. Türk Devletleri Teşkilatını kurduk. Kapısında yıllardır beklediğimiz Avrupa Birliği bizi aldı mı? Almadı. Alır mı? Almaz. Niye biz Müslüman Türkleriz diye. Ancak bizim artık onlara ihtiyacımız yok, onların Avrupa Birliği varsa bizim de Türk Devletleri teşkilatımız var. Bugüne kadar şükürler olsun ki milli meselelerimizde, ekonomik meselelerimizde, uluslararası ilişkilerimizde artık çok güçlü bir Türk devleti var. Artık Türkiye, masada istediğini masada alıyor, hakkımızı vermezlerse sahaya iniyoruz, vura vura alıyoruz. Biz bu ülkeyi, soğanla ve patatesle kurmadık. Soğansız ve patatessiz kalabiliriz, açta kalabiliriz ama Allah korusun vatansız kalamayız. O yüzden Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye oy verecek miyiz? Vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne denge ve denetleme noktasında mecliste çok daha fazla sayıda temsil edilmesi noktasında Milliyetçi Hareket Partisi’ne oyunuzu verecek misiniz? Vereceğiz” dedi.