Otizmli çocuklarımızın her zaman yanında olduklarını söyleyen Milletvekili Taytak, özel bireylerin hayat şatlarını kolaylaştırmak için gereken çalışmaları yapacaklarını söyledi.

TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte Afyonkarahisar’da ziyaretlerine devam eden Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kocaşaban ile birlikte Afyonkarahisar Otizm Dernek Başkanı Fatma Kavas ve dernek üyelerini ziyaret etti.

TAYTAK, “OTİZMLİ ÇOCUKLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIM”

Otizmli çocukların ve ailelerinin yaşadığı zorlukları anlayışla karşıladığını ve onların yanında olduklarını belirten Milletvekili Taytak, Otizmli çocukların hayat şartlarını kolaylaştırmak için gerekli çalışmaları yapacaklarını vurguladı. Taytak, “dernek başkanı olarak size özellikle çok teşekkür ediyorum. Böyle önemli bir konuda gönüllü olarak gönüllü kardeşimizle birlikte hizmet etmeye çalışıyorsunuz. Takdire şayan bir çalışmanız var. Bizlerde burada ne yapılması gerekiyorsa yapmak için buradayım. Burada en büyük sıkıntı ailelerimizin bizden sonra evlatlarımız ne olacak kaygısıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti çocuklarımızın her zaman yanında olmuştur olmaya da devam etmektedir. Otizmli çocuklarımızı diğer bir sıkıntısı ile sık sık rapor almaları konusudur. Bu konuyla ilgili meclis açıldığında gerekli düzenlemenin yapılması için girişimlerde bulunacağım “dedi.

KAVAS’TAN TAYTAK’A TEŞEKKÜR

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kavas, “Derneğimize yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyorum. Derneğimizde otizmli çocuk olarak 600’ün üzerinde üyesi vardır. Çocuklarımızla ilgilenmek ailelerimiz için yorucu bir süreç olmaktadır. Dernek olarak bizde bu süreçte ailelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız etkinlik ve projelerle çocuklarımıza rahat bir yaşam sürmeye çalışıyoruz. Dernek olarak sizden talep ve isteklerimiz bulunmaktadır. Öncelikle çocuklarımızın yaz ayında hem vakit geçirebilecekleri hemde eğlenebilecekleri imkanlar kısıtlıdır. Çocuklarımız yüzmeyi ve suyla oynamayı çok seviyorlar. Çocuklarımız için yüzme yerlerinin olmasını istiyoruz. Bir de İçişleri Bakanlığına vermiş olduğumuz bir projemiz var onu konuda da aileler olarak desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Ziyaret sırasında, dernek üyeleri ve aileleri, sorunlarını ve ihtiyaçlarını aktardılar.

MİLLETVEKİLİ TAYTAK TALEPLERİ ANINDA ÇÖZDÜ

Dernek Başkanı Fatma Kavas ve ailelerinin içişleri bakanlığında bekleyen dosyanın bir an önce onaylanması talebi üzerine Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Mustafa İspirgil ile telefon ile görüşen Taytak, müjdeli haberi dernek üyelerine verdi. Taytak daha sonra Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nu da yine telefon ile arayarak çocukların yüzme konusuyla ilgili taleplerini de çözüme kavuşturdu. Taytak, ziyaretin sonunda dernek üyelerine moral vererek, otizmli çocukların ve ailelerinin haklarını korumak ve onlara daha iyi bir yaşam sağlamak için el birliğiyle çalışacaklarını belirtti.  >>TUĞRUL ŞAHİN