Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’de ilk defa bir üniversite kampüs alanına uluslararası standartlarda yarış pisti kazandırdı. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin talebi üzerine Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş arasında “RC Park Toprak Zemin ve Asfalt Zemin Yarış Pisti” protokolü imzalanmıştı. Söz verdiği eserleri tek tek şehre kazandırmayı sürdüren Zeybek Başkan, gençliğe yeni bir yatırım daha armağan etti.

İLK YARIŞLAR BU HAFTA SONU YAPILACAK

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile imzalanan protokolün ardından kolları sıvayan Belediye şehre uluslararası standartlarda RC Pist kazandırdı. Radyo kontrollü (RC) araçların ulusal ve uluslararası yarışları bundan böyle Afyonkarahisar’da yapılacak. TORC’23 yarışları bu hafta sonu gerçekleşecek. 

ULUSLARARASI STANDARTLARDA

Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan uzaktan kumandalı RC model arabalar, alternatif spor alanı arayan gençlerin yeni tutkusu. Başkan Mehmet Zeybek’te gençlerden gelen talebe kayıtsız kalmayarak Türkiye’de ilk kez bir kampüs alanına RC yarış alanı yaptı. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen RC model araçları kullananlar ANS Kampüs alanında yaptığımız pistte antrenman ve yarışlarını yapabilecek.

6 BİN METREKARELİK ALANA KURULDU

6 bin metrekarelik alana kurulan RC Model Araç Pisti, hobi tutkunları için cazibe merkezi haline gelecek. RC yarışlarına artık Afyonkarahisar’ın ev sahipliği yapabileceğini ifade eden Zeybek Başkan; “Gençlik, Geleceğimizdir” sloganıyla farklı aktiviteleri, etkinlikleri ve yenilikleri şehrimizi tercih eden üniversite öğrencilerimize sunmaya devam ediyoruz. AKÜ ANS Kampüsü Olimpik Yüzme Havuzu'nun yanında yer alan RC Pisti'nin açılışına tüm halkımız davetlidir." diye konuştu. >>KADER KAYA