İYİ Parti Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun parti binasında basın toplantısı düzenledi. Milletvekili Olgun yaptığı açıklamada, hafta sonu Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşanan kazayı hatırlatarak şöyle konuştu: “Bir yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucunda maalesef 12 vatandaş hayatını kaybetti ve 19 vatandaş da yaralandı. Acımız ve üzüntümüz derindir. Kazada vefat vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Gündemimiz Zafer Haftası. Bu haftanın şanına yakışır bir konuşma yapmak isterim bu sebeple siyasi söylemlerden uzak durmaya çalışacağım. Davetimize icabet edip geldiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Hepimizin bildiği gibi Zafer Haftası, Afyonkarahisar’ımız için ayrı bir önem taşımaktadır. “Zaferin kazanıldığı topraklar” diye adlandırılan ilimizde bu gururu hep birlikte yaşamak ve yaşatmak bizim görevimizdir. Bizler var oldukça, milletimizin vekaletiyle yüce mecliste her daim Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milli değerlerimize sahip çıkacağız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize cennet bir vatan kılan silah arkadaşlarına saygı duymak, milletimizin çıkarlarını gözetmek bizim asli görevimizdir. Ben yüce milletimizin bir vekili olarak Afyonkarahisar’ımızın öz evladı olarak, milletimizden aldığım güçle, tüm gücümü hizmete adamaya hazırım.”

GENEL BAŞKANIMIZ ZAFER COŞKUMUZA ORTAK OLACAK

“Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener de Zafer Haftası’nda ilimizi ziyaret ederek Kocatepe’de zafer coşkumuza ortak olacak, İYİ Parti İl Başkanlığımızca düzenlenen Programa katılacaktır” diyen Olgun:  “Bizim amacımız siyasi kaygılardan ve çıkarlardan arınmış, yalnızca milli ve manevi değerlerimizin ön planda olduğu Afyonkarahisar Teşkilatımız yanında tüm Türkiye’nin buluştuğu bir program oluşturmaktır. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin de katılımıyla hazırladığımız program güzel bir birliktelik timsali olacak. Bu şanlı zaferin adına ve şanına yakışır bir hafta geçirmeyi temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023 yılı Türk Milleti için çok önemli bir tarih… Büyük komutan Alparslan’ın, “Anadolu’nun Türk yurdu” olduğunu ilan ettiği Malazgirt Zaferi’nin 952.yılı. Bu yıl, büyük ecdadımızın yedi düveli dize getirdiği Büyük Taarruz’un 101. yılı. Bu muhteşem zaferlerin yıldönümünde; vatandaşlarımızla birlikte Afyon Kocatepe’de olacağız. İki zaferi birbirinden koparmaya çalışan anlayışa karşı; Malazgirt şuuruyla ve Büyük Taarruz ruhuyla bir araya geleceğiz. İşte bu amaçla; Afyon İl Başkanlığımız tarafından daha önce kapalı spor salonunda düzenleneceğini duyurduğumuz buluşmamız, 26 Ağustos günü Kocatepe’de açık hava toplantısı şeklinde gerçekleştirilecektir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ağustos 1922 Cumartesi sabahı komutanlar ile muharebeyi yakından izlemek ve yönetmek maksadıyla buluştukları gözetleme yeri yakınındaki bu alanda, 101 yıl sonra aynı duyguları mahallinde yaşamak ve yaşatmak üzere, Afyon’da vatandaşlarımızla buluşacağız” ifadelerini kullandı.

GAZİLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUM

Milletvekili Olgun konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu kapsamda Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in vatandaşlarımıza hitap edeceği programımız 26 Ağustos’ta Kocatepe’de Saat 12.00’da başlayacaktır. Türk milletinin ekonomik anlamda dar boğaza itildiği, demografisinin değiştirilmeye çalışıldığı bu kara günlerde, yine bir Ağustos ayında, milletimizin umutlarını yeniden diriltmek için tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyorum. Programımızın hayata geçirilmesinde koordinasyonda emeği geçen başta Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı olmak, değerli Vali yardımcılarımıza, Jandarma Alay Komutanımız Sayın Albay Yılmaz Kırgel’e ve Jandarma teşkilatımıza, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mahmut Ay’a ve Emniyet Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.” >>İZZET IŞIK