Özkaya: CHP'nin tüm vaatleri hayaldir

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Partili Belediye Başkan Adayları için ilçe ve beldelerdeki programlarına aralıksız devam ediyor.

AKÜ ve AFSÜ Afganistan'ı Konu Aldı AKÜ ve AFSÜ Afganistan'ı Konu Aldı

Evciler, Dazkırı ve Dinar Haydarlı Beldesinde ziyaretlerde bulunan Milletvekili Özkaya, buralarda vatandaşlara AK Parti Belediye Başkan Adayları ile birlikte yapacakları çalışmaları anlatarak destek istedi. Ziyaretleri esnasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkaya’nın hedefinde yine CHP adayları vardı. CHP’nin hiçbir yerel yönetimde başarılı olamadığını vurgulayan Milletvekili Özkaya, “Bırakın Afyonkarahisar’ı, 25 yıldır yönettikleri Eskişehir ve İzmir’de gözle görülür bir eserleri ne yazık ki yok. İstanbul ve Ankara’da ise mevcut hizmetleri bile devam ettiremiyorlar. Milletimiz bunlardan buralarda bezmiş durumda. Afyonkarahisar’da ise CHP’nin kurumsal olarak kazanabileceği bir seçim bölgesi yok, ancak yalana, iftira ve dezenformasyona öyle bir sarılıyorlar milletimiz bunların gerçek yüzünü unutacak zannediyorlar” dedi. CHP’nin tüm vaatlerinin hayal olduğunun ve gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığının altını çizen Milletvekili Özkaya, “İstanbul başta olmak üzere Ankara, Mersin gibi büyük şehirlerde dem partiyle yaptıkları kirli ittifakı gizlemek adına, milletimize bol keseden söz veriyorlar. Şuanda Mecliste aktif milletvekili olan bazı CHP’lilerin Atatürk aleyhinde, Türkiye Cumhuriyeti ve devletimizin bütünlüğü aleyhinde açık beyanlarına, DEM Partililerin açık devlet karşıtlığına ses çıkaramayanlar, başka yalanlara sarılıyorlar. Milliyetçilik kuru hamaset ile olmuyor, icraatle, söylem ve duruş ile oluyor. Türk milletinin kanayan yarası Karabağ’ın 30 yıllık işgaline son verilirken, CHP’li Milletvekilinin “Türkiye Azerbaycana askerli yardım yapıyor” diye şikayetine sesi çıkmayanların bugün çok sesi çıkmasına anlam veremiyoruz” dedi. AK Parti’nin 60 seçim bölgesinde iddialı olduğunu belirten Milletvekili Özkaya, “AK Parti olarak Afyonkarahisar’da Uluçay Başkan ile geriye kalan 59 seçim bölgesinde adaylarımız ile halkımıza hizmet etmeye talibiz. Biz kuru hamaset ile değil, bugüne kadar yaptıklarımız ile milletimizin huzurundayız. Milletimizin bir tercih hakkı var, ya yerel yönetimler ile merkezi hükümetin uyumunu, daha çok hizmet ve yatırımı seçecek, yada beceriksiz liyakatsız ellere belediyeleri teslim edecek. Biz Milletimizin tercihine her zaman saygılıyız, onların tercihi başımızın üstündedir. İnşallah AK Parti’mizin kalesi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında kale gibi duran milletimiz bu seçimde de bizleri mahcup etmeyecektir” dedi.


Evcilerde ziyaretleri esnasında bölgemizdeki büyük firmalardan olan Süt İli işletmesi sahibi hemşehrimiz Semai Karataş ile görüşerek işletmesini gezen Milletvekili burada da vatandaşlarımızla  buluşarak talep ve önerilerini dinledi. İşletme ile bilgiler veren Semai Karataş öncelikle çiftliğinde 600 büyükbaş hayvan bakarak bir süt üreticisi olduğunu ve aynı zamanda bölgeden de topladığı 200 ton sütün 50 tonunu işletmesinde işlediğini belirterek hedeflerinin yıl sonunda 100 ton sütü islemek olduğunu ifade etti.   Ayrıca Milletvekilinden bir talepte bulunan Karataş, hayvancılık sektöründe 20.000 lira maaş ve  prim teklifine rağmen yerli işçi bulamadıklarını, bu nedenle çalışma izni olan mültecilerden yararlanmaya çalıştıklarını ifade etti. Bu konuda devletimizin çalışma izni düzenlerken işiyle meşgul, suça karışmayan mültecileri hayvancılık sektöründe çalışması durumunu ayrıca değerlendirmesini ve bu kişilerin hayvancılık sektörün de önemli bir yere sahip olduklarını belirtti.” Dedi