Murat Kurum'dan Dikkat Çeken Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, geçen hafta katıldığı yayında Depremler 130 bin kişi öldü” sözleri tepki çekince, 'Cumhuriyet tarihinde ölen kişilerin yaklaşık sayısı olarak' ifade ettiğini söylemişti.

Murat Kurum, deprem bölgesinde hiç kimseyi aç, açıkta bırakmadıklarını söyledi. 14 Mayıs seçimlerinde, deprem bölgesinde “rekor oy” aldıklarını da söyleyen Kurum’un açıklamaları dikkat çekti. 

Murat Kurum, deprem bölgesine geç gidilmesini de konu edinen açıklamasında, "Millet olarak tek yürek olup 11 il için ayağa kalkıyorsunuz ve yapılması gereken tüm çalışmaları öyle, böyle olabilir; belki kısa zamanda gidilmemiş de olabilir. Ama biz orada çalıştık elimizden gelen her şeyi yaptık.” İfadesini kullandı.

Köksal’dan Zafer Müzesi Eleştirisi Köksal’dan Zafer Müzesi Eleştirisi

“Milletimizi aç ve açıkta bırakmadık. Bütün vatandaşlarımıza hizmet verdik. Milletimiz takdir etmiştir ki edecektir, 11 ilde aslında Mayıs seçimlerine baktığımızda milletimiz rekor oyla Cumhurbaşkanımıza destek olmuştur.” sözlerini kaydeden Murat Kurum, muhalefet partilerinin tüm vaatlerine rağmen milletin Cumhurbaşkanından taraf olduğunu söyledi.