Ayşe Keşir ile birlikte esnafların istek ve taleplerini dinleyen Milletvekili Özkaya, burada "AK Parti hükümetleri döneminde kadın hakları, kadın-erkek eşitliği, kadınların eğitime, iş hayatına ve karar mekanizmalarına eşit ve etkin katılımı, istihdamı, sosyal güvenliğinin ve siyasi temsilinin güçlendirilmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi gibi başlıklarda sayısız hukuki reform gerçekleştirdik. Tabii bu reformların en başında da Anayasada veya kanunlarda yasak olmamasına rağmen bir takım yan mevzuatlarla haksız uygulamalarla CHP zihniyetine karşı yürütülen başörtüsü  yasaklarının kaldırılması ve kadınlara bu konuda özgürlükler getirilmesi konusu gelmektedir” dedi. Sözlerinin devamında ana muhalefet partisi CHP ye yüklenen Milletvekili Özkaya, “CHP zihniyetinin hiçbir zaman değişmediğini aynı yasakçı düşünce yapısını şu anda da koruduklarını fakat halkımızın Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerine gösterdiği üstün teveccüh ile bu yasakçı ve baskıcı anlayışa karşı dik durulabildiğini ifade etti. Konuşmasının devamında Özkaya, CHP zihniyetinin imkan bulabilecekleri takdirde aynı baskıları ve yasakları yaşatmaktan geri durmayacaklarına inandığını ifade etti.

Daha sonra Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı tarafından hizmete kazandırılan Millet Kafe’nin açılışına katılan Milletvekili Özkaya, Çay ilçesinde bulunan üç belediyenin üçünde de 31 Mart akşamı AK Parti bayrağının zafere taşınacağından emin olduğunu ifade etti. Milletvekili Özkata: “Hüseyin Atlı Başkanımız ilçemizde geçtiğimiz 5 yılda çok güzel hizmetler yaptı. Şimdide ilçemize kazandırdığı bu güzel tesisin “Millet Kafe” nin açılışını yapıyoruz. Yeşil Çaylı hemşehrilerimizde göstermiş oldukları teveccüh ile Hüseyin Başkanın 5 yıl daha göreve devam edeceğini gayet açık bir şekilde gösteriyor. Buradan tüm Çaylı hemşehrilerime teşekkür ediyor ve 31 mart akşamı Çayda bulunan 3 belediyenin 3 ünüde alarak yola devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Açıklamasının devamında CHP’yi hedef alan Milletvekili Özkaya: “Biliyorsunuz ki Çay ilçemiz ve ilimiz Hamdolsun kahraman askerlerin, muhafazakar, milliyetçi insanların diyarıdır. Oysa bakıyoruz ki Mecliste DEM’liler hakkında tek söz edemeyenler Afyonkarahisar il sınırlarına girince bir anda başka bir kimliğe bürünüyorlar, biz Afyon Belediyesine Demlileri sokmayacağız, Demlilerle yönetmeyeceğiz diyorlar. Yahu Afyonda öyle bir durum mu varda birdenbire bunlarla piyasa çıkıyorsun, Afyonda Demin oyu kaçta burada bu söylemlere sığınıyorsun? Soruyorum size Afyonkarahisarlı Aziz Hemşehrilerim, hepimizin hafızalarında olan HDP li vekiller CHP ye Mustafa Kemal'in itleri derken, bunlar mecliste değil miydi? PKK sizi tükürüğü ile boğar derken bunlar Milletvekili değil miydi?

Afyonkarahisar’a gelince nerden çıkıyor bu söylemler, niye bu iki yüzlü siyaset yürütülüyor ? Demek ki hesap başka!!! Hesap siyasi oy dolandırıcılığı…  CHP bu sözlerinde ciddiyse samimiyse hodri meydan CHP’li olan belediyelerden çıkarın PKK’yı da görelim. Afyonkarahisar’da bile göstermelik  azıcık bir şey dedi diye CHP Genel Merkezi bir taraftan yalan dolan birş eyler diyor, bir taraftan İstanbul’da  Ekrem meydanlarda fırça atıyor. Afyonkarahisar’da CHP’nin oy alamayacaklarını gördükçe çıkıp yeni icatlar buluyorlar. Son olarak çıkmışlar “Siyaseti Ankara’da bıraktım bir tek ay yıldızlı rozetim var, bununla bu memlekete hizmet etmek istiyorum” demişler. Bir kere şu konuya açıklık getirelim sen siyaseti Ankara’da bırakmadın sana bıraktırdılar. Kemali destekledin o gidince Özgür sildi seni. Geçen günde hepimiz gördük meydanda Ekrem’de kovdu seni. Senin orada şimdi amaç ne? Amaç belli, Afyonkarahisar’da benim milliyetçi muhafazakar insanlarımı milliyetçi söylemlerle kandırıp da  belediye başkanlığını kurtarırım hesabındasın ama nafile uğraşıyorsun,  Afyonkarahisar’dan CHP ye oy çıkmaz, Afyonkarahisarlı olan biteni gayet iyi görüyor.

U-18 Basketbol Anadolu Şampiyonası Afyonkarahisar’da Başladı  U-18 Basketbol Anadolu Şampiyonası Afyonkarahisar’da Başladı 

Afyonkarahisarlının Allah’ın izni ile bunlara geçit vermeyeceğini gördükleri için herhalde CHP rozetinden utanıyorlar bir tek Ay Yıldızlı rozetim var diye dolaşıyorlar? Soruyoruz utanıyor musunuz CHP rozetinden de bir tek Ay Yıldızlı rozetin arkasına saklanıyorsunuz?” dedi.