Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Şuhut ilçe merkezi ve Kocatepe Beldesi ile ilgili uzun zamandır takip ettiği talepleri AFAD Başkanı Okay Memiş’e iletti.

“ŞUHUT MERKEZDE YAPILAN KONUTLARIN TAPULARININ VERİLMESİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR”

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Okay Memiş'i ziyaret ederek, Şuhut Merkez'de 2000 yılında başlatılan konut projeleriyle ilgili taleplerini iletti. Projede yer alan 96 adet parselde yapılan konutlardan 40 tanesinin tamamlandığını ve hak sahiplerine tapularının verilmesi aşamasına gelindiğini ifade eden Taytak, bu konuda AFAD Başkanı Okay Memiş'ten destek beklediklerini dile getirdi. AFAD Başkanı Okay Memiş en kısa zamanda tapuların verilmeye başlanacağını, çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

“KOCATEPE BELDESİ KAYA ÖNLEM PROJESİ İÇİN ÖDENEK VERİLMİŞTİR”

Milletvekili Taytak, AFAD Başkanı Okay Memiş'i ziyaretinde daha önce takip ettiği Kocatepe Beldesi'nde hayata geçirilecek olan Kaya Önlem Projesi için hazırlanan projenin ihalesinin gerçekleşmesi ve gerekli ödenek sağlanmasından ve baskınlarına karşı köylere yönelik ödenek desteğinden ve 1000 metre karelik deponun ödenekten ötürü teşekkür etti.  Taytak, "Kocatepe Beldesi'nde hayata geçireceğimiz Kaya Önlem Projesi için önemli bir adım daha attık. Projenin ihalesi başarıyla tamamlandı ve gerekli ödenek ayrıldı. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki sel riski önemli ölçüde azalacak. Aynı zamanda, sel baskınlarına maruz kalan köylerimize yönelik de ödenek sağlanmasıyla, vatandaşlarımızın güvenliği için gerekli tedbirleri alıyoruz" dedi. Ziyarette Milletvekili Mehmet Taytak AFAD Başkanı Okay Memiş’e Afyon mermerinden yapılmış saat hediye etti. >>FAHRİYE ÇIRACI