MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt; Hilal Kart, Sokak hayvanları doğal yaşam alanı, Zaferin Başkenti Afyonkarahisar projelerini anlattı. Küçükkurt'un açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Sokaklarımızda hayvan sayısının kontrolsüzce artmaması, sokak hayvanlarının güven içinde yaşayabilmesi için hayvan barınakları inşa edeceğiz. Bu barınaklar beton üzerinde değil, toprakla temas halinde, bu canlıların doğasına uygun şartlarda inşa edilecek. Kuracağımız Mama fabrikasında üretilen besinleri beslenecek. Hem sokak hayvanları için vicdanların kabul ettiği bir ortam sağlanacak, hem istihdam sağlanacak, hem maliyet ortadan kaldırılacak. PET-OTEL Projesi ile tatile giden hemşehrilerimizin yanlarında götüremedikleri evcil hayvanlarına bakım ve konaklama hizmeti sunulacak. Hayvan mezarlıkları oluşturularak yaşam arkadaşlarını kaybeden hemşehrilerimize imkan sunulacak.

İkinci projemiz: Hilal Kart

Daha önceki seçim dönemlerinde de vaatlerimiz arasında yer alan hilal kart projesiyle hedefimiz ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin geçim sıkıntılarını ortadan kaldırmaktır.  HİLAL KART projesiyle;

Hane halkı gelirleri asgari ücret altında kalan tüm hemşehrilerimizin temel ihtiyaçları belediye tarafından karşılanacak. Belediye’nin sosyal tesis hizmetlerinde hilal kart sahibi emekli ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz hizmetler ve indirim sağlanacak.

            Hemşehrilerimizin tek ihtiyacının gıda olmadığının farkındayız. Seçimden seçime dağıtılan makarna kolilerinin gerçek anlamda yardım olmadığının farkındayız. Hz. Peygamber’in  “Giydiklerinizle donatın, yediklerinizle doyurun.” ilkesi çerçevesinde evlerinin ihtiyaçlarını gönüllerince alabilecekleri bir sistem kuracağız.  Yardımlar yine kutlu peygamberin “Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” ilkesi doğrultusunda tam bir gizlilikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Üçüncü Projemiz: Zaferin Başkenti Afyonkarahisar

Türk Tarih Kurumu, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Şuhut ve Kocatepe Belediyeleri ile işbirliği içerisinde Büyük Zafer’in hatırasını yaşatan bir panoramik müze inşa edilecek. Türk Tarihçiliğinin önemli isimleri ile gençlerimizin buluşmaları organize edilecek. Kocatepe Buluşmaları ile Kuvayı Milliye ruhu, Cumhuriyet şuuru, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda yükselecek.

Türkiye Yüzyılı programları kapsamında “Torunları şehit dedelerini ziyaret ediyorlar” parolası ile Türkiye’nin tüm illerinden çocuklarımızın Afyonkarahisar’a gelerek buralarda bulunan şehitlikleri ziyaretleri sağlanacak. Öğrencilerin Afyonkarahisar'da ağırlanabilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye'nin ilk çocuk misafirhanesini oluşturacak. Afyonkarahisar’ın tüm Türkiye ile manevi bağı kuvvetlendirilecek. Zafer Haftası kutlamaları ülke genelinde ses getiren hale büründürülecek.

Hedefimiz Gazi Mustafa Kemal’in emperyalizme karşı demir yumruk duruşunu kavrayabilmiş, tarifini anayasamızda bulmuş olan ulus devleti tam manasıyla anlamış nesillerin yetiştirilmesine Afyonkarahisar Belediyesi olarak katkı sağlamaktır. Çünkü Anadolu’da bin yıl kesintisiz yaşayan tek millet olan Türk milletinin gelecek bin yılda da bu topraklarda hükümranlığını sürdürmesi kuvayı milliye ruhuna sahip gençlikle mümkündür.

Değerli Basın Mensupları;

Geçen hafta tüm belediye başkan adaylarına yapılan ortak canlı yayın çağrısını biz memnuniyetle kabul etmiştik. Ancak Ak Parti adayı polemik çıkar gerekçesiyle reddetmiş. Siyasetin temeli polemik değil mi zaten? Biz memnun olurduk gelseydi, kenar mahallelerde fısıltıyla yaydıklarını ekranda da tekrarlasaydı. Böyle bir yayında kendisine devletimiz bütün gücüyle deprem bölgesinde mağduriyetleri gidermeye uğraşırken 2000 konutun nasıl ve ne zaman yapılacağını sorardık. Evlenenlere vaat ettiği 50 bin TL desteğin hangi şekil ve ad altında verileceğini de sorardık. Afray’ın Sn. Uluçay’ın dediği gibi tekerlekli mi yoksa Sn. Özkaya’nın dediği gibi raylı mı olacağını, ihalesinin ne zaman yapıldığını, kaç liraya hangi firmaya verildiğini, istimlakın ne zaman yapıldığını da sorardık. Cumhurbaşkanımızın ayırdığı söylenen 750 milyon liradan cumhurbaşkanımızın haberinin olup olmadığını da sorardık. CHP adayına HDP’yi savunan açıklamalarını, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP ile yapılan ittifakı, Türk ordusuna ve Atatürk’e yönelik hakaretlere mecliste neden sessiz kaldığını sorardık. Bütçenin yaklaşık % 40’ına denk gelen vaatleri nasıl gerçekleştireceğini sorardık mesela. Ama böyle bir yayın gerçekleşmediği için soramıyoruz.

Biz hangi kanalda ve ne şekilde olursa olsun ortak canlı yayına varız. Bu vesileyle çağrımızı tekrarlıyoruz. Gelin, hemşehrilerimizin önünde konuşalım.

Muhterem Afyonkarahisarlılar, Değerli Hemşehrilerim;

Ellerindeki ruhsatsız tabanca ve tüfekleri satamadan yakalandılar Ellerindeki ruhsatsız tabanca ve tüfekleri satamadan yakalandılar

Dört gün sonra yapacağınız tercih gelecek beş yılınızı derinden etkileyecektir. Afyonkarahisar 31 Mart Pazar günü;

·         Kaldırım dahi yapamayan beceriksizlikten,

·         Merkezi hükümetin yapmakta olduğu, imza aşaması dahi tamamlanmış çalışmaları halkımıza proje diye sunan samimiyetsizlikten,

·         “Biz seçilmezsek hizmet gelmez!” diyen tehdit dilinden,

·         Akarçay’ı temizlemek gibi zaten belediyenin sorumluluğunda ve rutin olarak yapılması gereken bir çalışmayı proje zanneden vizyonsuzluktan bir an önce kurtulmalıdır.

Afyonkarahisar;

·         Ankara’da teröristin hamisi, etnik ayrımcılığın yılmaz savunucusuyken Afyon’da sahte milliyetçi maskesiyle dolaşan lümpen tavırlardan,

·         Ben beş fazla vereceğim diyen bezirgan siyasetinden,

·         Şehrimizde olmayan siyasi gruplara savaş açan Don Kişot kahramanlığından bir an önce kurtulmalıdır.

Emeklisinden dar gelirlisine, sanayicisinden işsizlerine, ev hanımlarından öğrencisine kadar her Afyonluya dokunacak, hizmet edecek projelerimiz hazırdır. Kadrolarımız hazırdır.  İnşallah, sizlerin takdiriyle seçimi kazanacağız. Sadece önümüzdeki beş yılı değil, nesillerin rahatı ve huzurunu sağlayacak projeleri gerçekleştirecek ve Marka Şehir Afyonkarahisar’ı birlikte inşa edeceğiz.

Artık emanet ehil ellere devredilmeli, Mantıklı Değişim gerçekleşmelidir.