Sahte emeklilik hayali mahkeme salonunda bitti: 182 kişi yargılanıyor Sahte emeklilik hayali mahkeme salonunda bitti: 182 kişi yargılanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Sandıklı Belediye Başkan Adayı Melek Yavuz, Türkiye'deki tüm kaplıcaların İl Özel İdaresi tarafından işletilirken, Sandıklı Hüdai Kaplıcasının 160 yıl önce vatandaşlardan para toplanarak satın alındığını söyleyerek, “Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Sandıklı'da yaşayanların ortak değeridir” dedi.

KAPLICALARIN YILLIK DOLULUK ORANI YÜZDE 60

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Sandıklı Hüdai Kaplıcasının yıllık doluluk oranının yüzde 60 olduğunun belirtildiğini söyleyen Yavuz, daha önceki yıllarda, Sandıklı halkının geleneksel olarak konaklamalarında yoğun kullandığı Hüdai Kaplıcalarının, şimdilerde halkın konaklama imkanını kullanamadığı bir kaplıca haline geldiğini vurguladı. Sandıklı halkının kaplıcadan uzaklaştırıldığının altını çizen Yavuz, “Bu yüzden kaplıcanın boş kalan ortalama yüzde 35’lik kısmını hemşerilerimize ücretsiz 6 gün konaklama vererek doldurup, halkımızı bedava konaklatacağız. Yeni e-Rezervasyon sistemimiz ile boş olan odalardan Sandıklı Halkımızı ücretsiz faydalandırmak istiyoruz Sandıklı'mızda ikamet eden her haneye kaplıcamızda 6 gün konaklama ücretsiz olacaktır” dedi.

BU NASIL YAPILACAK?

Bunu nasıl gerçekleştireceklerini de anlatan Yavuz, kaplıcadan yer bulabilmek için kimsenin torpil aramayacağını, herkesin eşit olacağını ve herkesin e-rezervasyon sistemi ile boş odaları görmesinin mümkün olabileceğinin altını çizdi. Kaplıcaya gitmek isteyen vatandaşların istediği odayı seçebileceklerini söyleyen Yavuz, “En kısa sürede E-Rezervasyon sistemine geçeceğiz. Nasıl otobüs firmaları, bilinen oteller internet üzerinden rezervasyon yapıyorsa, kaplıcamızda konaklamak isteyen herkes bu kuracağımız e-rezervasyon sistemi üzerinden cep telefonundan, bilgisayarından beğendiği aparta, otellerimize rezervasyon yapabilecektir” dedi. Belediye başkanı seçilmesi durumunda kaplıcada bulunan mevcut apartların hangi aylarda ne kadar boşluğunun olduğunu, birkaç yıllık istatistiklerine bakarak tespit edileceğini belirten Yavuz, tüm bu bilgilerin e-rezervasyon sistemine yükleneceğini kaydetti.

6 GÜN ÜCRETSİZ KONAKLAMA İMKANI VERİLECEK

Vatandaşların e-rezervasyon sisteminde hangi ay, hangi apartı istiyorsa kendilerine verilen Sandıklı Kartı ile rezervasyonunu yapabileceklerini söyleyen Yavuz, “Bizim vereceğimiz 6 gün ücretsiz konaklama, 128 apartları baz alarak yapılacaktır. Bizim halkımıza vadettiğimiz Sandıklı Kartına, 128 apartların 6 gün konaklama ücreti yüklenecektir. Daha ucuz apart seçilirse daha fazla konaklanabilecek, daha lüks apart ya da otel seçilirse de daha az gün kalınabileceği gibi, ücretin üstünü de ödeyerek halkımız istediği apart ya da oteli tercih edebilecektir” ifadelerini kullandı.

Yavuz son olarak, “Tüm Sandıklı halkı e-rezervasyon sistemimizden boş odaları tercih ederek, bu hakkından faydalanacaktır. Böylelikle Kaplıcamızda atıl kapasite ortadan kalkacak, eski yıllardaki gibi hareket kazanacak, kaplıcanın sahibi Sandıklı halkı, kaplıca ile barışmış olacaktır” dedi.