MHP heyeti, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayrettin Güzbey, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Mühsürler ve İbrahim Sömer tarafından ağırlandı. Ziyaret sırasında değerlendirmede bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “ Milliyetçi Hareket Partisi heyetinde Milletvekili Sayın Mehmet Taytak’ı, İl Başkanı Sayın Ahmet Kahveci’yi, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sayın Sezer Küçükkurt’u misafir ediyoruz. Ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. 31 Mart 2024 tarihinde Mahalli İdareler Seçimleri gerçekleştirilecek. 5 sene boyunca bizleri yerel olarak idare edecek Belediye Başkanımızı seçmiş olacağız. Bu seçim, bütün illerimiz için önemli. 5 sene boyunca vizyon sahibi iline önemli projeler kazandıracak, tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde ‘Afyonkarahisar’ı ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha iyi noktaya nasıl getirebiliriz’ diye düşünecek kadroların mutlaka bizi yönetmesi lazım. Aynı masanın etrafında ‘Afyonumuz’u nasıl geliştiririz’ konusunu düşünen, projeler üreten bir yönetim kitlesi olmamız lazım. ‘Hayırlı olsun’ dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

ÇELİKTEN, “SEÇİMLERDE AFYONUMUZUN KAZANMASINI İSTİYORUZ”

ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten ise “Odamız’a hoş geldiniz. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Afyonmuz’un kazanmasını diliyoruz. Biz iş insanları ve iş dünyası olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sayın Sezer Küçükkurt’u yıllardır tanıyoruz. Afyonumuz’u tanıyan birisi. İş dünyası ile birlikte çalışabilecek vizyon ve karakterde bir kişi. Yolu açık olsun, hayırlı olsun” dedi.

TAYTAK, “BU SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKALIM”

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ise değerlendirmesinde “Her zamanki sıcak ortamda bizi ev sahibi olarak karşıladınız. Bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Biz kendi evimize gelmiş düşüncesi içerisinde olduk. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim’inde Afyonkarahisar’ımızda kendi bayrağımız altında seçime giriyoruz. Diğer illerde ittifaklar var. Milliyetçi Hareket Partimiz ’in adayı, hepimizin bildiği, Afyonkarahisar’ımızın evladı, işadamı, saygıdeğer bir aileden gelen, adı adayımız olarak duyulduktan sonrasındaki aldığımız olumlu tepkiden dolayı da çok mutlu olduğumuz Sezer Küçükkurt kardeşimiz ile beraber, İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımız ile birlikte ilk olarak buraya geldik. Teşekkür ederiz, olumlu bir görüşme oldu; önemli değerlendirmelerde bulundunuz. Milliyetçi Hareket Partimiz ‘in ‘Üretken Belediyecilik’ ve ‘Sürdürülebilir Belediyecilik’ anlayışı içerisinde, 55 yıldır süregelen bir geleneği vardır. Afyonkarahisar’ımızda Milliyetçi Hareket Partisi’nin 17 belediyesi vardır. Belediye Başkanlarımızın hepsi namusuyla, şerefiyle, haysiyetiyle kendi bulundukları bölgelerde çok değerli hizmetler yaptılar. İnşallah Afyonkarahisar’ımızın merkezinde de aynı anlayışımızı ortaya koyalım ve bu seçimden zaferle çıkalım. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, Belediye Başkanlarımız’a ve adaylarımıza ‘Seçimi kazandıktan sonra rozetinizi çıkaracaksınız. Bir siyasi parti rozeti ile dolaşmayacaksınız. Herkesin Belediye Başkanı olacaksınız, liyakatli insanlarla çalışacaksınız. Adaletli davranacaksınız. Beytülmalın ne anlama geldiğini bileceksiniz ve ona göre hareket edeceksiniz’ demiştir. Sezer Bey’in hayatı böyle devam etmiş, inşallah bundan sonra da böyle devam edecek. Biz, Afyonkarahisarımızın bize bu dönem destek vereceği inancı içindeyiz. Geçen dönemlerde hizmet eden kardeşlerimize teşekkür ediyoruz; ancak çözülmesi gereken pek çok problemin de olduğunu biliyoruz. İnşallah istişare ederek, birlikte ve beraberce, birlik ve beraberliğin getirdiği rahmetle kazanacağımıza inanıyoruz, adayımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.  ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, MHP’nin ilk ziyareti ATSO’ya gerçekleştirmesi dolayısıyla teşekkür etti.

KAHVECİ, “AFYON’DA BİR DEĞİŞİM OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ”

MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci de “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yakışır bir Afyonkarahisar olması duygularıyla biz yerel yönetimler seçimine hazırlanıyoruz. Adayımızın Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına damga vuracağına inanıyoruz. Afyon’da bir değişim de olması gerektiğine inanıyoruz. Adayımızın Cumhuriyetimiz’in ikinci yüzyılına yakışır bir vizyonu olduğunu, kendine ait bir misyonu olduğunu biliyoruz. Afyon halkının yakından tanıdığı, genç, dinamik, çalışkan ve dürüst bir kişi olduğunu bildiğimiz için biz Afyon’un karşısına aday olarak çıkardık. Karar Afyon’un. Ben Sayın Küçükkurt’a başarılar diliyorum. Seçimin galibinin Milliyetçi Hareket Partisi olacağına inanıyorum. Sizinle birlikte Afyon’a hizmet edeceğimize inanıyorum. Ticaret ve Sanayi Odası demek, bizim gözümüzde ekmek demek, namus demek, şeref demek, her şey demek. Şehrin her şeyi olarak sizinle bu şehri yönetmeye talibiz” ifadelerini kullandı.

KÜÇÜKKURT “BİZ BU GÖREVİN SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİ İÇERİSİNDEYİZ”

Zafer Parti'sinin Afyon Belediye Başkan adayı Burkahan İngeç  oldu Zafer Parti'sinin Afyon Belediye Başkan adayı Burkahan İngeç oldu

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sezer Küçükkurt ise şu ifadelere yer verdi: “Hayırlı, bereketli bir ziyaretle ‘Bismillah’ diyerek yola çıktık. Sayın Milletvekilimiz ’in öncülüğünde Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı bize önemli bir görev tebliğ etti. Biz bu görevin sorumluluğunun bilinci içerisindeyiz. Burası bizim kendi evimiz. Hepiniz ağabeylerimiz, kardeşlerimizsiniz. Bugüne kadar hepimiz bu memlekette aynı sorunları birlikte yaşadık, sorunlara birlikte çözüm üretmeye çalıştık. Gücümüz yettiğince, yetkimiz dahilinde bir şeyler yapmaya çalıştık. Ama bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin bize emanet ettiği görev gereğince bu yükü biraz daha fazla omuzlamamız gerekiyor. Ama bu yük, bir kişinin, bir grubun tek başına omuzlayabileceği bir yük değil. Afyonkarahisarlılar olarak hep birlikte bu yüke omuz verebilirsek, bu yükü paylaşabilirsek, istişare kültürünü hâkim kılabilirsek, Afyonkarahisarımız için el ve akıl birliği yapabilirsek sizin bahsettiğiniz noktaya ilimizi taşıyabileceğiz. Bunun bilinci içindeyiz. Teşkilatımızın ve Sayın Milletvekilimiz’in bize emanet ettiği görev, Afyonkarahisarımız’ın tamamının temsil edilebildiği, Afyonkarahisar halkının hepsinin kendisinden bir parça bulabildiği, ehliyetli, liyakatli ekiplerle Afyonkarahisar’ın sorunlarına sahip çıkılması görevidir. Bu görev bilinci içinde, inşallah bundan sonra da hep birlikte Afyonkarahisarımız’a katkı sunmaya çalışacağız. Gösterdiğiniz sıcak ev sahipliğinden dolayı, burada kendi evimizde bulunmaktan dolayı bon derece mutluyuz. Allah’ın izniyle 31 Mart’tan sonra da bu birliğimizi ve sıcaklığımızı sürdüreceğiz.” >>BETÜL SERT