Meslek Yasası Çıkmalı

Türkiye Gazeteciler Konfederesyonu’na bağlı bölge federasyonları ve federasyon üyesi gazeteci cemiyetlerinin temsilcileri, 27. Başkanlar Kurulu Toplantısı için Bilecik’te buluştu.

Basın İlan Kurumu  Temsilcisi Mehmet Ergün’ün ev sahipliğinde;  100’e yakın gazeteci, Türkiye’nin en büyük gazetecilik meslek örgütü olan TGK’nın çatısı altında Bilecik’te toplandı.

TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, konfederasyona bağlı federasyon başkanları, konfederasyon yönetim kurulu üyeleri ve cemiyet temsilcilerinden oluşan heyet organizasyonun ilk gününde Bilecik’te; valilik, belediye, üniversite ve ticaret ve sanayi odasına ziyaretler gerçekleştirdi.


Organizasyonun ikinci gününde Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, İletişim ve Medya Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş, Bilecik Valisi Şefik Aygöl konustu.

Bayram dönüşü tatilcilerin yoğunluğu başladı Bayram dönüşü tatilcilerin yoğunluğu başladı

Sıkı Denetime Başlıyoruz 
BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç 'İnternet Sitelerininde resmi ilan alması mevcut gazeteleri etkilemedi. Resmi ilan ücretlerine iki yıldır her sene yüzde 100'lere yakın zam yaptık. Önümüzdeki günlerde Internet sitesi ve gazeteleri sıkı denetime alacağız' dedi.

Kolaylı ' Birleşilmezse batarız '
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Başkanı Nuri Kolaylı 'ilk başlarda sıcak bakmıyordum ama artık gazeteler birleşmeli. Son örnek Kütahya'da 9'dan 3'e düştü. Yoksa batacağız.Mutlaka meslek yasamiz çıkmalı.Herkes Gazetecilik yapamaz' dedi


TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı Genel Kurulun Kütahya da önümüzdeki aylarda olacağını açıkladı.
Toplantıya Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Akar katıldı.