Menteş’ten 6 Şubat depremi anma mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Menteş, bir daha böyle bir afetin yaşanmamasını diledi.

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş “Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 6 Şubat 2023 depreminin üzerinden 1 yıl geçti.

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi, ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerdendir. Geçen 1 yılın ardından ne kayıplarımızı unuttuk ne de acılarımız azaldı. Şu bir gerçek ki ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle geçmişte acı kayıplar vermemize neden olan depremlerin gelecekte de meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda önemli olan ise depreme hazırlıklı olabilmek ve depremle yaşayabilmeyi öğrenmektir. Geçmişte yaşanan bu büyük acıdan ders çıkararak bilgi, birikim ve teknolojinin imkânlarını kullanarak gerekli tedbirleri alacağız. Halkımızın can ve mal güvenliğini gözeterek başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz. Böyle acıları tekrar yaşamamak için vatandaşlarımızla bir bütün halinde depreme hazırlıklı olacağız.

Bu vesileyle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” diye konuştu.