Kaskoda yol yardım hizmeti, aracınız ile herhangi bir nedenden dolayı yolda kaldığınız zaman sizi bu durumdan kurtarmak için gerçekleştirilen hizmetleri kapsayan genel bir tanımdır.

 

Kaskoda Yol Yardım Hizmeti Nedir?

Kasko sigortasına dahil olan hizmetlerden biri olan yol yardım hizmeti, kaza anlarında sürücülerin kurtarıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Kasko poliçesiyle birlikte temin edilebilen yol yardım hizmetleri, aracınızın herhangi bir kaza sonucu ya da teknik bir arızadan ötürü yolda kalması sonucu yararlanabileceğiniz bir hizmettir. Bu tarz durumlarda hem trafik akışının kaldığı yerden devam edebilmesi hem de sürücü olarak sizin mağduriyetinizin bir an önce giderilebilmesi için yol yardım hizmeti kritik bir rol oynar. Oto yol yardım, en zor zamanlarınızda yanınızda olur ve bir an önce aracınıza dair sorunların çözülebilmesi için gereken ilk adımın atılmasını sağlar. Peki kaskoda yol yardım hizmeti nedir, yol yardım hizmetleri neleri kapsar ve avantajları nelerdir, gelin hep birlikte bakalım.

Kaskoda Yol Yardım Hizmeti Nedir?

Kaskoda yol yardım hizmeti, aracınız ile herhangi bir nedenden dolayı yolda kaldığınız zaman sizi bu durumdan kurtarmak için gerçekleştirilen hizmetleri kapsayan genel bir tanımdır. Sigortanızın size sağladığı yol yardım hizmetleri kapsamında ilgili ekipler, aracınızın arızalandığı ya da kaza yaptığı konuma en kısa sürede ulaşarak sorunun ivedilikle çözülmesi için çalışır. Yol yardım hizmeti, bu tarz durumların meydana gelmesinin net bir zamanı olmadığı ve sürücüler her an bu tarz aksiliklerle karşılaşabileceği için yılın 365 günü, 7/24 olarak geçerlidir.

Yol Yardım Hizmetleri Neyi Kapsar?

Yol yardım hizmeti kapsamında pek çok farklı durum olabilir. Bu hizmetin sunduğu teminatların başında aracın hareketsiz kalmasına yol açan veya trafikte güvenli sürüşü engelleyen arıza veya kaza durumunda çekici veya gerekiyorsa kurtarma hizmeti sağlanması gelir. Yol yardım çekici desteği çerçevesinde araç arızalandığı yerden çekici ile alınarak poliçede belirtilen koşullarda servise çekilir. Bu hizmete dahil olan bir diğer unsur da lastik yol yardım desteğidir. Aracın lastiğinin patlaması ya da lastikten kaynaklı bir sıkıntı sonucu hareket edememesi durumunda bu hizmet çerçevesinde lastik değişimi gerçekleştirilir. Yol yardım hizmeti kapsamına dahil olan bir diğer madde de aracın yakıtının bitmesi durumunda yakıt temin edilmesidir. Eğer aracınız yakıtı tükendiği için yolda kaldıysa kasko yol yardımı dahilinde ilgili noktaya hemen yakıt temin edilerek aracın tekrar çalışır hale getirilmesi sağlanır. Son olarak yine yol yardım hizmetleri çerçevesinde otomatik olarak sunulan teminatlar arasında aracın anahtarının kaybedilmesi durumu vardır. Araba anahtarının kaybedilmesi ya da herhangi bir sebepten ötürü arızalanması durumunda sigorta bu durumun giderilmesi için çilingir desteği sağlar. Tekrar belirtmekte fayda vardır ki yol yardım çekici başta olmak üzere tüm bu hizmetler 7/24 geçerlidir ve ihtiyaç duyulduğu anda sürücüye kolaylık sağlamak adına temin edilir.

Eğer siz de yol yardım hizmetleri dahil geniş teminat kapsamları bulunan bir kasko poliçesi yaptırmak ve rahat etmek istiyorsanız, hemen Hepiyi Sigorta'ya gelin!