İYİ Parti’den Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Merkez İlçe Başkanı İzzet Köken, Belediye Başkan adayı Alper Yağcı ve parti üyeleri seçim çalışmaları çerçevesinde Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Akar’ın yanı sıra, Genel sekreter Hakan Dilek, yönetim kurulu üyeleri M. Emin Birliktir, Ömer Elçi ve Faruk Kılınç’da ziyarette hazır bulundu. Karşılıklı görüş alış verişinde bulunulan ziyarette konuşan Cemiyet Başkanı İsmail Akar, tüm adaylara başarılar dileyerek şöyle konuştu: “Hangisi hayırlısı ise hangisi Afyonkarahisar’a layıksa görev ona tebliğ edilir. Sonuçta sandık her şeyin sonucunu söyler. İYİ Parti’nin de çalışmalarını Gazeteciler Cemiyeti olarak çok yakından takip ediyoruz. Sağ olsun, başkan bey birçok siyasi partini yapmadığını yaparak her hafta basın toplantıları yapıyor. İlin, sorunlarını ve çözüm önerilerini dillendirmeye çalışıyor. Zaten Alper Bey  MHP’den bu yana sürekli gözümüzün üstünde olduğu bir siyasetçiydi ve önemli hizmetler için çalıştı her zaman. Tekrar yolunuz açık olsun başarılar diliyorum. Emeğiniz layıkıyla yerine gelir inşallah diye düşünüyorum.”

SIKMADIĞIMIZ EL BIRAKMAYACAĞIZ

Uluçay, “Muhalefet milletvekilleri ne PKK’ya ne de LGBT’ye tek kelime söylemiyor” Uluçay, “Muhalefet milletvekilleri ne PKK’ya ne de LGBT’ye tek kelime söylemiyor”

Ziyarette konuşan Başkan adayı Alper Yağcı da, Afyonkarahisar’a hizmet etmek istediğini söyledi. “Bizler Afyonkarahisar’ın gelişip güzelleşmesi, birlikte yönetilmesi, istişareye açık bir kültürle belediyenin insanlara yaklaşımını sergilemesi adına bu göreve talip olduk” diyen Başkan adayı Yağcı: “Partimizde hem il bazında hem genel merkezimiz bazında araştırmalarını yaptıktan sonra adaylığımızı uygun gördüler. Bizler bundan önceki 5 yıl dönemde İl Genel Meclisi’nde elimizden gelen gayreti sorumlu muhalefet anlayışıyla ortaya koymaya çalıştık. Afyonkarahisar’ımızın dertler, sıkıntısı neyse onları sürekli gündemde tutmaya çalıştık. Ümit ediyoruz ki, bu dönemde Afyonkarahisar’da çarşıda, pazarda, insanların içerisinde en fazla mesaisini harcaya bir aday olarak onların içinden gelen bir aday olarak halkımızın teveccühüyle kazanacağımıza inanıyoruz. Bununla ilgili tüm çalışmalarımıza başladık. İnşallah sıkmadığımız el, girmediğimiz gönül kalmasın istiyoruz. Tüm hemşehrilerimize ulaşıp Afyonkarahisar’ımız için neler yapacağımızı anlatacağız” diye konuştu.

GAZETECİLER BİZİM HER ŞEYİMİZ

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu da konuşmasında, “siyasilerin mesai arkadaşı hatta yoldaşı olan gazeteciler bizim her şeyimiz” dedi. Ne olursa olsun, kendilerinin gazetecilerle bir bütün olduğunu kaydeden Mısırlıoğlu: “Yapmış olduğumuz faaliyet ilimiz adına ülkemiz adına sesimizi en kısa yoldan tarafsız şekilde ulaştıran kurumlardan en önemlisi. Hakikaten büyük emek harcıyorsunuz. Bu emeğinizin bazen siyasiler tarafından olsun bazen de vatandaşlar tarafından olsun yanlış anlaşılmalara da neden olsa, hakikaten Afyonkarahisar’ın haber alma özgürlüğünü yaşatıyorsunuz. İlimizde siyaset iki kutba sıkıştırılmaya çalışılıyor ve maalesef bu başarıldı. Toplumumuzu iki kutuplu sistemden çıkarıp huzur refah ve herkesin çok demokrasili gerçekleştiği toplumun her kesiminin adına bu iki kutuptan kurtarmamız gerekiyor” diye konuştu.      

ALPER YAĞCI KARDEŞİMİZ TECRÜBELİ BİR SİYASETÇİ

Mısırlı konuşmasını şöyle sürdürdü: “İYİ Parti olarak seçime kendi başımıza gitme kararı aldıktan sonra biz de Afyonkarahisar’da Sağ olsun Alper Yağcı kardeşimiz genç, dinamik eğitimini mahalli idareler üzerine kurmuş tecrübeli bir siyasetçi. Sahada halkın içinde olan bir kardeşimiz. Havalı değil, Afyonkarahisar’ın kendi öz evladı. İktidar temsilcilerinin güç zehirlenmesi yaşadığı bu ortamda biz inanıyoruz ki Afyonkarahisarlı bu güç zehirlenmesinden rahatsız. Bu güç zehirlenmesi Afyonkarahisar’a kan kaybettiriyor, Afyon’a güç kaybettiriyor. Afyon’un kaleleri yıkılıp gidiliyor biz burada hala bunların kendi içerisindeki o güç zehirlenmesinden kaynaklı olarak Afyon’un genel sorunları üzerinde bir çözüm oluşamıyor.”

AFYON ANADOLU’NUN ORTASINDA KALMIŞ KOCAMAN BİR KÖY

Afyonkarahisar’ın her tarafından mağduriyet yaşandığının altını çizen Mısırlıoğlu: “Baktığımız 3 kuruşa bir mezar parasına vatandaşımızın yerlerini almak istediler. Kentsel dönüşüm büyük bir sorun oluşturdu. Çözülebilecek bir sorundu ama çözülemedi maalesef. Baktığımız zaman Belediye Çarşı’nda yine birçok esnafımız mağdur oldu. Orada çok büyük hak kayıpları oldu. O esnaflarımız bizim esnafımız. Eğer orada bir sıkıntı varsa bu belediyenin elindedir. Bir şekilde herkes fedakarlık yapar ama mağduriyet yaşanmaz. Şuan çok büyük mağduriyet yaşanıyor. Şuan kentimizde çok büyük bir durgunluk var. Ben ilimizin durumunu zatürre olmuş bir kent olarak görüyorum. İçler acısı görüyorum. Afyonkarahisar Anadolu’nun ortasında kalmış kocaman bir köy görünümünde yaşıyor. Afyonkarahisar dünya markası olması gelirken burada insanların güç zehirlenmesiyle uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

AFYON’DA KUTUPLAŞMA ÜZERİNE SİYASET YÜRÜTÜYORLAR

“6 tane aday adayı çıkıyor olmayan birini getiriyorlar, onları çiçek saksısı gibi kenara koyuyorlar bunun tarafında toplanın diyorlar” diyerek iktidar partisini eleştiren Mısırlıoğlu: “Böyle bir mantığı Afyonkarahisarlı kabul etmez. Afyonkarahisarlıya da kendi partilerinin tabanına da zul. Öbür tarafta bakıyorsun insanlar sadece kutuplaşmaya seçim kazanma yoluna girmişler. Karşılıklı kutuplaşarak, atışarak aradan biz çıkalım derdine düşmüşler. Bunu da Afyonkarahisarlı hak etmiyor. Burada yerel yönetim adaylar hizmetlerle konuşulması gerekiyor. Adı üstünde yerel adayların profili konuşulması lazım. Adayların yaşı, kapasitesi eğitim durumu konuşulması lazım. Bunun üzerinden siyaset yürütülmesi lazım. Fakat kutuplaşma üzerinden siyaset yürütülüyor.”

BİRİNCİ SANAYİ SİTESİNİN TAŞINMASI LAZIM

Gazeteciler cemiyeti yönetim kurulu üyesi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir Alper Bey'i severim, sayarım. Kendisini gençliğinden tanırım. Dediğiniz gibi başarılı, beceriklidir de. Allah muvaffak etsin” dedi.

Birliktir “Yalnız biliyorsunuz benim gazetecilik haricinde başka görevlerim var. Ben esnafımla ilgili birkaç bir şey sorayım başkanıma. Birincisi sanayi sitesi şehrin göbeğinde kaldı. Bunun taşınması lazım. Herkes öyle diyor. Orada bulunan esnafı mağdur etmeden taşınması lazım. Yeni bir sanayi sitesi yapılıyor Modern sanayi sitesi. Yani sadece üyenin aidatı yeterli olmuyor. Buraların altyapısının, üst yapısının, belediyenin desteği olmadan olmuyor. İkinci sanayi sitesi otuz sene süründü. Birinci sanayinin kaldırılması taşınmasıyla ilgili bir çalışmanız var mı? Evet. Bu bizim için önemli. Esnaf sanatkâr için önemli. İkincisi pazar yerlerine kapalı pazar yerleri yapıldı. Sağ olsun Burhanettin başkan yaptı. Kapalı pazar yerine ama kış günlerinde esnafımız üşüyor. Kış günlerinde pazarcı esnafı her ne kadar üstü de kapalı olsa sağından solundan rüzgârlar giriyor, yağmur, yaş giriyor. Bununla ilgili ne söylersiniz, bir projeniz olacak mı? Üçüncüsü de biz de çok uğraştık ama trafiğin çözümüyle ilgili bir çalışmanız var mı? Bir projeniz var mı? Ben muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

 

AFYON'UN TRAFİK KARMAŞASINA SON VERECEĞİM!

İYİ Parti Başkan Adayı Alper Yağcı, Trafik ve Pazar Sorunlarına Çözüm Vaat Ediyor

İYİ Parti'nin belediye başkan adayı Alper Yağcı, projelerinin hazır olduğunu belirterek, yerel trafik ve pazar yerleri ile ilgili sorunlara çözümler getireceklerini ifade etti. Adaylık sürecinde bu konudaki tecrübelerine dayanarak, trafik sıkışıklığı konusunda kent için yenilikçi planların altını çizdi.

Yağcı ziyaretleri sırasında trafikte hiçbir düzenlemeyle çözülemeyen sıkıntılara şahit olduğunu, bunun Afyon'un büyük bir sorunu haline geldiğini ifade etti. Bu bağlamda profesyonel anlamda sistemin tekrar gözden geçirilmesi ve müdahale edilmesi gereken noktalara odaklanacaklarını duyurdu.

Seçim çalışmaları sırasında pazar yerlerini sık sık ziyaret ettiğini dile getiren Yağcı, pazar esnafının zorluklarını birinci elden gözlemlediğini ve bu konuda iyileştirmeler yapacak projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Özellikle pazar yerleri ve pazar alanının esnafı nasıl etkilediğini detaylandırdı.

Ayrıca Yağcı, kentteki sanayi bölgelerinin durumu ve kentsel dönüşüm konusuna da değindi. Belediyecilik anlayışlarının, halkın ihtiyaçlarını ve haklarını gözeten, istekleri doğrultusunda hareket eden bir yaklaşıma dayalı olacağını aktardı. Bu bağlamda, ilin sanayisi ve kentsel dönüşüm projelerinde, vatandaşların önerilerinin dinlenerek, mağduriyet yaratmadan, adaletli çözümler sunmayı hedeflediklerini açıkladı.

Yağcı, Ambaryolunu ziyaret ettiğinde yerel esnafın tek yönlü trafik konusunda danışılmasının eksikliğini hissettiklerini ve halkın istekleri doğrultusunda hareket etme sözü verdi. Son olarak, mevcut belediyecilik anlayışının halktan kopuk olmasına karşı olduklarını ve bunun yerine işbirliği ve istişare ile sorunlara çözüm arayacaklarını ifade etti.