14 Mayıs seçimleri öncesi Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Milletvekili adaylarına destek büyüyor. Afyonkarahisar’da gittikleri her ilçe, belde ve köyde büyük bir coşkuyla karşılanan İYİ Parti heyeti, Bolvadinli vatandaşlarla bir araya geldi. Özburun, Kemerkaya ve Karayokuş’ta vatandaşlara seslenen İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “bizden PKK’lı çıkmaz” diyerek iktidarın iftira attığını söyledi.

Mısırlıoğlu, ülkenin gerçek gündeminin saptırılarak halkı galeyana getirecek sahte gündemlerin yaratıldığını belirterek şöyle konuştu: “21 yıldır Türkiye’yi sistemli bir şekilde Krallık düzenine doğru götürüyorlar. Her seçim dönemi toplumun içinde bir kargaşa yaratıyorlar, bir kutuplaşma çıkarıyorlar. Kardeşi kardeşe düşürüyorlar. Maalesef milletimizin büyük bir çoğunluğu da bunların bu oyununa geliyor ve bu saatten sonra da işler sandığa giderken sizlerin gerçek gündemi konuşulmuyor. Herkes kendini ispat etme derdine düşüyor. Neymiş efendim, HDP ile PKK ile anlaşmışız. İYİ Parti ve Millet İttifakı olarak sanki onlarla ittifak yapmışız da seçime beraber gidiyormuşuz. Neymiş Öcalan’ı hapisten bırakıyormuşuz. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa erkek erkeğe evlenecekmiş. Türkiye elden gidiyormuş, islamın var olma yok olma mücadelesi bu seçimmiş. Bu sistem tehlikeli bir sistem. Bu sistemin değişmesi lazım. Eski Bolvadin Ülkü Ocakları başkanıyım. Bizden HDP’li PKK’lı çıkar mı? Övünmek gibi olmasın Ocak Başkanlığı dönemin efsanedir. Bunu herkes bilir. MHP’nin eski ilçe başkanıyım. Terörle Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nde en üst seviyede mücadele ettiğimi buradaki arkadaşlarım bilir. O teröristlerle çatışmaya girmiş, mücadele etmiş bir kardeşinizim. Benim Genel Başkanım bu ülkenin efsane İçişleri Bakanı’dır. Terörün inine giren bir İçişleri Bakanı’dır. Böylesine bir partinin genel başkanı ve onunla beraber yol yürüyen, bizim gibi vatanını milletini seven tüm hemşerilerim bizim kardeşimizdir. Kardeşi kardeşe kırdıranları sandığa gömeceğiz.”

Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomi olduğunu vurgulayan Mısırlıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizin durumu içler acısı. Ülkemizde 200 TL’lik banknotun ne kadar değer kaybettiğine bakın… Bunların anlatılması lazım millete. Bu milletin içinden ne hain çıkar, ne PKK’lı çıkar. Ne de onlarla işbirliği eden bir siyasi parti çıkar. Siz bunları sadece 5 yıl daha saltanatınızı sürdürmek adına köprüden önce son çıkış, insanımızı kandırmak adına bir yol deniyorsunuz. Bu tehlikeli bir yoldur. Bu yol bizi düşmanlaştırır. Bu yol bizi ayrıştırır. Milletimizin arasına nifak sokmayın. Her şeyi çözme makamında olanlar sanki 21 yıldır iktidarda değillermiş gibi çıkıyorlar vaatlerde bulunuyorlar. Emekliler, atanamayan öğretmenler bu gün akıllarına geldi.”

Mısırlıoğlu, kimliklerdeki ‘islam’ ibaresinin de AKP iktidarı tarafından kaldırıldığını hatırlatarak; “Eskiden kimliklerde dini kısmında islam yazardı. 21 yıldır ülkeyi dindarlık ve İslamiyet söylemleriyle yönetmeye çalışan iktidar kimliklerdeki islam ibaresini kaldırdı. Burası Müslüman pazarı, burada salyangoz satıyorlar. Buna müsaade eder miyiz? Onların bize laf söylemek haddi değildir.” dedi.