Ümit Özdağ 'randevu talep etti' dedi,

Köksal yalanladı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti ile ilgili sözleri üzerine İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, "Kendine ya başka bir iş ya da başka bir parti bul" demişti. Bu sözlerin ardından Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ Burcu Köksal'ın partiden randevu talep ettiğini iddia etti. Ancak Köksal daha sonra bu iddiaları yalanladı.

Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapılarını DEM Parti'ye kapatacağını duyuran ve bu sözleriyle gündemi değiştiren CHP adayı Burcu Köksal tartışılmaya devam ediliyor. Son olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan çok sert tepki gelmişti. İmamoğlu "Kendine başka bir iş bulacak ya da başka bir parti bulacak!" dedikten sonra Köksal'ın Zafer Partisi'nden randevu talep ettiği iddia edildi. Ancak bu iddia kısa süre içinde Köksal tarafından yalanlandı.

ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMIŞTI

İmamoğlu'nun açıklamalarını değerlendiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada, CHP'nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal'ın Zafer Partisi Afyon il örgütünü ziyaret etmek istediğini söyledi.

"KABUL EDİN" TALİMATI

DEM Partinin Grup önerisine Yurdunuseven’den cevap:  “Son terörist imha edilinceye kadar mücadele edeceğiz” DEM Partinin Grup önerisine Yurdunuseven’den cevap: “Son terörist imha edilinceye kadar mücadele edeceğiz”

Teşkilatına Köksal'ın ziyaretini kabul etmelerini söylediğini belirten Ümit Özdağ, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise "Bölücüleri belediye yönetimine ortak etmeyi reddettiği için İmamoğlu tarafından CHP’den kovulan sayın CHP Afyon belediye başkan adayı Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır." dedi.

İMAMOĞLU'NA TEPKİ GÖSTERDİ

İstanbul'da seçim çalışmaları yürüten Ümit Özdağ, gazetecilerin konuya ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi: "İmamoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak CHP Grup başkan vekili olan bir hanımefendiyi partiden kovmaya yetkisinin olmadığını düşünüyorum. Ama bu CHP'de hakim olan DEM'ci iklimi gösteriyor. Ben Burcu hanıma Zafer Partisi'nin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade ediyorum. Çünkü Zafer Partisi'nin kapıları DEM'e kapalı. Burcu hanıma açık ama İmamoğlu'na hiçbir zaman açılmayacak. Çünkü İmamoğlu tarafını uzun süre önce belli etti.