Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, üyesi olduğu Ege Tiyatrolar Birliği ile birlikte çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Depremden hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilenen çocuklar unutulmuyor. Ege Tiyatrolar Birliği ile Belediye Şehir Tiyatrosu iş birliğinde çocuklar için oyuncak, kırtasiye malzemeleri, çocuk hijyen malzemelerini kapsayan yardım kampanyası başlatıldı.  ‘Her Oyuncak Mutlu Bir Çocuk’ sloganı ile depremzede çocuklar için başlayan kampanya kapsamında Afyonkarahisar’da vatandaşlar bağışlarını Belediye Şehir Tiyatromuz salonuna teslim edebilecek.

belediye oyuncak  (1)

YARDIMLAR 23 ŞUBAT’A KADAR TOPLANACAK

Kampanya 23 Şubat’a kadar sürecek. Toplanan yardımlar ve tiyatro ekibi 27 Şubat’ta Hatay’a gidecek. Depremden etkilenen illeri belirli periyotlar halinde ziyaret edecek olan ekibimiz tüm afetzede çocuklara ulaşarak, kişisel ve psikolojik gelişimi desteleyecek aktiviteler yapacak. Ayrıca toplanan yardımlar da çocuklara ve ailelerine teslim edilecek.

belediye oyuncak  (1)-1

YARDIMLAR BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU SALONUNA TESLİM EDİLECEK

Kampanya kapsamında kullanılmamış temiz durumdaki oyuncaklar, boyama kalemleri, atkı bere, çorap, oyun hamuru, resim defteri, top, balon, çocuk diş macunu, diş fırçası, oyun hamuru gibi materyaller Belediye Şehir Tiyatrosu binası (Eski Ram Salonu) teslim edilebilecek. Konuya ilişkin vatandaşlar 0272 214 42 55 dâhili numara 441’den bilgi alabilecek. Kampanya kapsamında Belediyenin sosyal medya hesaplarından da çağrı yapıldı. Hemşerilerin desteği ile çocukların yüzünü güldürecek kampanyaya ilişkin; “Haydi #Afyonkarahisar! Minik yüreklere sen de destek ver. Kullanılmamış oyuncak ve kırtasiye malzemesi yardımlarınızı 23 Şubat’a kadar Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatromuza ulaştırabilirsiniz.” denildi.

KAMPANYA ARDINDAN İLK DURAK HATAY OLACAK

Kent kent dolaşıp çadır/ konteyner kentlere gidecek ekibimiz çocuklarla buluşacak. Oyuncakları hediyeleri dağıtacak, resimler kuklalar yaparak oyunlar oynayacak. Mini tiyatro gösterilerinin de olacağı program dâhilinde çadırlarda ya da konteynerler de yaşayan tüm çocuklara moral olunacak. MEVLÜT TINAS