Hemşehrimiz AYM Üyesi Oldu

Anayasa Mahkemesi üyeliğine, Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Danıştay Üyesi hemşehrimiz Yılmaz Akçil seçildi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya,haberi sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

"Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Sn.Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleri ile Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Afyonkarahisar/Sandıklı’lı hemşerimiz Danıştay 10.Daire Başkanı Sn.Yılmaz Akçil’i tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum."

Yılmaz Akçil Kimdir?

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor

Yılmaz Akçil 16.08.1968 tarihinde Afyon Sandıklı’da doğdu. Isparta Gönen Öğretmen Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Türk İdari Yargısında Yürütmenin Durdurulması” başlıklı tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Sivas ve Mersin Vergi Mahkemesi Üyeliği, Erzurum İdare Mahkemesi Üyeliği ve Erzurum İdare Mahkemesi Başkanlığı, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 25.02.2011 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilen, 27.02.2014-09.07.2018 tarihleri arasında  Adalet Akademisi Başkanlığı görevini yürüten ve 17.12.2018 tarihinde Danıştay Onuncu Daire Başkanlığına seçilen AKÇİL, evli ve dört çocukludur.