Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde Akören Belde Belediye Başkanı Hacı Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Şube Müdürü Musa Dinçgez ile iş insanı Murat Çıracıoğlu da hazır bulundu.

Hayırsever Çıracıoğlu ailesi bugüne dek elde ettikleri birikimlerini devletin ve vatandaşların menfaatine olacak bir yatırım için bağışladı. Sinanpaşa ilçesi Akören beldesinde bulunan arsayı bağışlayan Hayırsever Çıracıoğlu ailesi, aynı zamanda bu arsaya bir de 6 derslikli ortaokul yapımını da üstlenecek.

Afyonkarahisar’ın hayırda yarışan bir şehir olduğunu kaydeden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, özellikle eğitim başta olmak üzere sağlıktan turizme ve sanayiye şehrimize yapılacak her yatırımda hayırseverlerin desteği olduğunu söyledi.

HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEĞİ İLE BİRÇOK YATIRIM HIZLA ŞEHRE KAZANDIRILIYOR

Hayırseverlerin desteği ile birçok yatırımın hızla şehre kazandırıldığına değinen Vali Yiğitbaşı, “Eğitimden sağlığa ihtiyaç duyduğumuz her alanda mutlaka bir hayırseverimizin desteğini alıyoruz. Bu durum bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Afyonkarahisar hayırda yarışan bir şehir. Birçok yatırımı hayırseverlerimiz tek başına üstleniyorlar. Hal böyle olunca Devletimizin imkânları ile hayırseverlerimizin desteği birleşiyor. Bu durum hem yatırımları hızlandırıyor hem kıymetlendiriyor hem de daha güzel işlerin ortaya çıkmasına vesile oluyor. Böylesine güzel bir yatırımı beldemize kazandıran hem arsa hem de okul yapımı için destekte bulunan iş insanı Veli Murat Çıracıoğlu nezdinde tüm aileye teşekkür etmek istiyorum. Afyonkarahisar’ımıza ve eğitim camiamıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Vali Yiğitbaşı’nın açıklamalarının ardından karşılıklı imzalar atıldı. >>İBRAHİM ARTIÇ

Mısırlıoğlu: Dazkırı’ya Güneş Doğacak Mısırlıoğlu: Dazkırı’ya Güneş Doğacak