Kutlamalar çerçevesinde, Belediye tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları Festivalinin ilk gösterisi 26 Ağustos Cumartesi AFİUM Alışveriş Merkezi'nde başlayacak.

Festivale Bulgaristan, Polonya, Makedonya, Bosna Hersek, Hindistan, Gürcistan, Romanya, Kazakistan, Giresun, Tüfem, Bandırma Belediyesi İran Türkleri, Afyonkarahisar Belediyesi Halk Dansları Topluluğu katılacak. Ekipler kendi yörelerine özgü halk oyunlarını Afyonkarahisar halkı için sergileyecek.

AFYONKARAHİSAR'DA HALK OYUNLARI RÜZGÂRI

Vatandaşların da her yıl yoğun ilgi gösterdiği festivalde ekipler kendi ülkelerinin ve yörelerinin oyunlarını giydikleri farklı kıyafetler ile sahneleyecek. Katılımcılar muhteşem bir görsel şölen yaşayacak. Ekipler 26 Ağustos Cumartesi saat 20.00’de AFİUM, 27 Ağustos Pazar saat 17.00’de Zafer Meydanı, 28 Ağustos Pazartesi saat 20.30’da Akarçay, 29 Ağustos Salı saat 21.00’de Zafer Meydanı, 30 Ağustos Çarşamba saat 19.00’da Park Afyon’da gösterilerini sunacak.

TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUM

Yola Devrilen Ağacı Jandarma Ekipleri Kaldırdı Yola Devrilen Ağacı Jandarma Ekipleri Kaldırdı

Büyük Taarruz ’un 101. yılını büyük bir coşku ve gururla kutlayacaklarını aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm halkımızı bu gösterilere davet ederek; “ Halk oyunları, ülkelerin kültürlerini tanımak için çok önemli bir araç. Biz de buna inanıyoruz. Onları buraya davet ediyoruz. Biz de onların kültürlerini tanıyoruz. Böylece onlara misafirperverliğimizi de göstermiş oluyoruz. Kültür kaynaşmasını en iyi şekilde yansıtan bu etkinliğimize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum. Bu festivalimizi her yıl düzenliyoruz. Gösterilerini sunacak olan tüm halk oyunları ekiplerine teşekkür ediyorum, Afyonkarahisar’ımıza hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı. >>MEVLÜT TINAS