Başkan Mehmet Zeybek tarafından 44 kursiyere sertifikaları verildi. Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu çatısı altında, tiyatroya ilgi duyan gençler için açılan Tiyatro Kursu eğitimleri tamamlandı. 14-18 yaş arası ücretsiz katılım sağlanan kursta; Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni H. Hüseyin Elmas tarafından temel oyunculuk, mim, diksiyon, tuluat/doğaçlama, vurgu, tonlama ve kamera önü oyunculuğu eğitimleri verildi. 2 ay süren eğitimler ardından 44 kursiyer sertifikalarını aldı.

ŞEHİR TİYATROMUZ GENÇ YILDIZLAR YETİŞTİRİYOR

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas programda yaptığı konuşmada desteklerinden ötürü Zeybek Başkan’a teşekkür ederek; “Yaz döneminde Belediye Şehir Tiyatrosu olarak iki aylık bir kurs dönemi yaşadık. 14 ile 18 yaş grubu genç arkadaşlarımızla eğitimimizi tamamladık. 44 arkadaşımız sertifika almaya hak kazandılar. Çok da güzel, çok keyifli zamanlar geçirdik. Zorlu zamanlar da oldu. Bunu neticelendirdik. Her sene de bunu yapmaya devam etme niyetinde gayretindeyiz. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e bu imkânı bizlere sunduğu için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

HEDEF SANATLA İÇ İÇE BİR NESİL YETİŞTİRMEK

Kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Hayatın kendisi zaten bir tiyatro. Biz de rolümüzü oynamak üzere gelmiş aktörleriyiz, rollerimizi oynayacağız. Günü geldiği zaman biletimiz alıp eyvallah diyeceğiz. Önemli olan bu hayattaki rolümüzü en iyi şekilde oynayabilmektir. Tabii kültür sanat etkinliklerimiz kapsamında Belediye Şehir Tiyatromuza sizleri yetiştirdiği için çok teşekkür ediyorum. Bilinçli bir toplum, bilinçli bir gençlik yetiştirelim istiyoruz. Hemen hemen her okulda eğitim hayatınıza dokunuyoruz. Sizleri, sosyal hayatın içerisinde telefon hastalığından kurtarıp daha çok hayatın gerçekleriyle yüz yüze getirmek için gayret sarf ediyoruz. Dürüst olun, doğru olun. Doğru olduğunu bildiğimiz şeylerle uğraşın. Vatanımızı, bayrağımızı, devletimizi sevelim. Güçlü bir devletimiz var, güçlü bir vatanımız var. Yanlışlara itibar etmeyelim. Tiyatro da bunlardan birisi. Sizi doğruya yönlendirmek için arkadaşlarımız gayret sarf ediyor. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi. >>HÜDAYİ ACAR