Haksız kazanç elde eden çok sayıda dilenciden çıkan toplam 1680 TL paraya el konuldu.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri düzenli denetimler çerçevesinde dilencilere göz açtırmıyor. Vatandaşların manevi duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere şehir merkezinin farklı noktalarında operasyon düzenleyen ekipler, dilencileri Zabıta Karakoluna götürerek üstlerinde bulunan haksız kazançlara el koydu.

ZABITA EKİPLERİMİZDEN DİLENCİ OPERASYONU

Denetimlerde 18 dilencinin üzerinden çıkan 1680 TL paraya el konulurken, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 33. Madde hükmüne istinaden her birine idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Bazı dilencilerin il dışından gelerek yevmiye usulü çalıştığını belirten Zabıta Müdürlüğümüz, vatandaşların dilencilere itibar etmemesi ve para vermemesi gerektiğini vurgulayarak dilencilere yönelik denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini duyurdu.

“VATANDAŞLARIMIZ İTİBAR ETMESİN”

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Düzenli şekilde yapılan operasyonlarda onlarca dilenci toplanarak Zabıta Müdürlüğümüze götürüldü. Işıklarda, merkezde, cami ve AVM önü gibi işlek sokak ve caddelerden toplanan dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinde çıkan paralara el konup, Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor, bu şahıslara para verilmemesini istiyoruz, verildiği sürece dilenciliğe, duygu istismarına devam ediyorlar. Vatandaşlarımızdan bu tür haksız kazanç elde etmek isteyen kişilere itibar etmemelerini, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne şikâyette bulunmalarını rica ediyoruz” denildi. >>İZZET IŞIK