TÜRKSAT A.Ş.’nin, Dünya Motokros Şampiyonası ve Afyon Motosiklet Festivali’ne iletişim desteği vermesine ilişkin Ankara’da imza töreni düzenledi. TÜRKSAT Gölbaşı Yerleşkesi Ahmet Özsoy Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine, TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve davetliler katıldı.

“180’E YAKIN ÜLKEDE 3 BUÇUK MİLYARA YAKIN İZLEYİCİYE TÜRKSAT UYDULARI ÜZERİNDEN ULAŞTIRACAK”

Türkiye’de motokros gibi hız ve cesaret gerektiren spor dallarına karşı ilginin her geçen gün arttığını ve bu spor dallarına gönül veren sporcuların desteklenmesi gerektiğini belirten TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Ertok, “Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, dünyanın en önemli motokroscularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası Türkiye ayağı bu noktada büyük önem taşıyor. Motokros gibi dünyada izleyici kitlesi ve seyir zevki yüksek spor turnuvalarının vatandaşlarımıza canlı yayınlarla ulaştırılmasıyla insanımızın spora olan farkındalığı ve ilgisi de artıyor. Bu ilgi belki de gençlerimizin hızı şehirlerarası yollarda değil, dünyanın gözünün üzerinde olduğu spor alanlarında Türkiye’nin adını duyurmak için kullanabilmelerinin önünü açacak. Biz TÜRKSAT olarak, Dünya Motokros Şampiyonası’nın 180’e yakın ülkede 3 buçuk milyara yakın izleyiciye TÜRKSAT uyduları üzerinden ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DEĞERLİ İŞ ORTAKLARIMIZLA AYAKTAYIZ’

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da, “Dünya Motokros Şampiyonası’nın Afyon için çok ciddi bir marka değeri oluştu. Biz federasyon olarak bu marka değerini iletişim gücünden elde ediyoruz. Federasyon olarak hakemlerimizle, sporcularımızla sportif performans tarafını idare etmeye çalışıyoruz. Gerisi bizim yanımızda bizimle beraber yürüyen ve onların desteği ile var olabildiğimiz ayakta kalabildiğimiz Türksat gibi değerli iş ortaklarımızla ayaktayız. Türkiye’de bugüne kadar uluslararası boyutta biz bir rekoru kırdık. 5’inci organizasyonumuzu 4’üncü senemizde gerçekleştiriyor olmakla uluslararası boyutta üst üste gerçekleştirerek rekoru kırmış olacağız. Biz bu işe inandık. Bu işe başlarken uluslararası boyutunu ve daha da farklı çeşitli organizasyonlarla Afyon’a kazanımlarını hedeflemiştik. Bize verilen destekler için sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyorum” diye konuştu.

“BU ETKİNLİK SADECE ŞEHRİMİZİN DEĞİL ÜLKEMİZİN DE TANITIMINA VESİLE OLUYOR”

Dünya Motokros (MXGP) Şampiyonası ve Afyon Motosiklet Festivali bu yıl da Afyonkarahisar’da güzel başarıyla ve büyük bir ev sahipliği içerisinde tamamlanacağını ifade eden Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bende tüm katkı sağlayanlara Afyon’un bu özel yılında bu kutlamaların içerisinde bu etkinliğe de hep birlikte el ve omuz verdiğimiz tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle bir etkinliğin Afyonkarahisar’ımızda gerçekleşmesi bizim için çok kıymetli ve değerli. Bu etkinlik sadece şehrimizin değil ülkemizin de çok önemli bir tanıtımına vesile olmuş oluyor. 25 ülkeden 120 yarışçının katılacağı yarışmaların TÜRKSAT’ın desteğiyle 180 ülkede yayınlanacağı ve 3 milyarı aşkında izleyici potansiyeline aslen ulaştırılacağını da öğrenmiş bulunuyoruz. Gerçekten bu çok gurur verici” dedi.

“BU SENEKİ KATILIMIN DAHA YOĞUN OLACAĞINA İNANCIM TAM”

Motokros şampiyonasına ilk olarak 2018’de başladıklarında 5 bin kişilik izleyici kitlesi ile yola çıktıklarını ve Dünya Motorsporları Federasyonları tarafından dünyanın en iyi pisti, en iyi padok ödülü ayrıca geçtiğimiz yıl da en iyi tanıtım ödülü aldıkları bir organizasyona dönüştüğünü dile getiren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek, “Ülkemizin ve ilimizin tanıtımı olsun bu tür organizasyonlar ile gençlerimizi, farklı sosyal alanlardan spor alanlarına çekmek üzere çalışmalarımız var. Hiçbir zaman desteğini bizden esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum. Hemen hemen her yıl talep ettiğimiz himayelerini bizlerden esirgemediler. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla katılımla gerçekleştiriyoruz. Bu seneki katılımın daha yoğun olacağına inancım tam” diye konuştu. Akımla 150'ye yakın yarışçının katılması bekleniyor. >>ANAHABER