Birliktir: Belediyenin Modern Küçük Sanayi Sitesine destek olması gerekiyor

Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek'in sanayi alanındaki çalışmaları tamamlayacağını ancak Afyonkarahisar Belediyesi'nden desteğe ihtiyacının olduğunu belirten Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, "Hakan Dilek, orayı bitirecek ama belediyeden desteğe ihtiyacı var. Destek gelmiyor, yapmıyorlar. Başka bir yere yatırım yapacaklarına önce sanayinin tekerinin döndürülmesi lazım, ihtiyaç var" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni ziyareti sırasında konuşan Başkan Mahmut Emin Birliktir, Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek'in sanayi alanındaki çalışmaları tamamlayacağını ancak Afyonkarahisar Belediyesi'nden desteğe ihtiyacının olduğunu belirtti. Birliktir, destek gelmediğini, yapmadıklarını belirterek, "Bizim esnafımız devlete saygılıdır. Bakın iktidar demiyorum, devletine saygılıdır. Esnafımız devletine bu güne kadar karşı gelmiş bir kesim değildir. Bu ahilik terbiyesi her ne kadar bozulmuş deseler de hala devam ettiren büyük bir kısım var. Dolayısıyla esnaf nankör de değildir, esnaf makama da hürmet eder. Siz geldiniz o kadar güzel şeyler söylediniz ki bunları yaptıktan sonra esnaf sizleri unutmaz, nankör davranmaz.

'BAŞKA BİR YERE YATIRIM YAPACAKLARINA ÖNCE SANAYİNİN TEKERİNİN DÖNDÜRÜLMESİ LAZIM'

Birliktir yaptığı açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verdi: "Burhanettin Çoban döneminde Modern Sanayi Sitesinin alt yapısını yaptırdık. Şuanda dükkan kiraları 2. Sanayi sitesinde çok yüksek. Hakan Dilek orayı bitirecek ama belediyeden desteğe ihtiyacı var, destek gelmiyor yapmıyorlar. Başka bir yere yatırım yapacaklarına önce sanayinin tekerinin döndürülmesi lazım. İhtiyaç var. Kiralar gelmiştir kulağınıza 1. ve 2. Sanayide muazzam kiralar var. Yeni yapılan Modern Sanayi Sitesinde 500 dükkan var. Bir an evvel destek verilsin ve esnaf hiç olmazsa rahatlasın. Biz söyleyince adımız kavgacı oluyor. Hakan'ı sevmeye bilirsin, siyasetçi sevmeyebilirsin ama sen Hakan'ın yaptığı sanayi sitesinde 500 dükkan olduğu için 500 kişiyi sevmiyorsun demektir. "

Afyonkarahisar'da kamyonet bisiklete çarptı Afyonkarahisar'da kamyonet bisiklete çarptı

'HAKAN BEY'İN YAPTIĞI YER ÖNEMLİ. BELEDİYE OLARAK ALT YAPI HİZMETİNİ TAMAMLA, DESTEĞİNİ VER'

CHP Belediye  Başkan Adayı Burcu Köksal'da bir kişiyi cezalandırırken aslında 500 kişiye ceza kesildiğini belirterek şunları söyledi: "1 kişiyi cezalandırayım derken 500 kişiyi ceza kesiliyor. Bizim organize sanayiye de ihtiyacımız var. Hakan Bey'in yaptığı yer önemli. Belediye olarak alt yapı hizmetini tamamla desteğini ver, esnaf oraya geçsin ve esnafı rahatlat."