Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak’ı ziyaretinde tutuklu ve hükümlülerin bağımlılığa karşı eğitimlerinde Sivil Toplum Kuruluşlarının katkısı konuşuldu. Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında nasıl çalışma yapılacağı konusu istişare edildi. Tutuklu ve hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması konusu da gündeme geldi.

Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Mahmut Ay’a yapılan ziyarette bağımlılık yapan zararlı maddelerin arzının engellemesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Afyonkarahisar’da uzun yıllar uyuşturucu ile mücadele eden Derneğimizin Başkanı Bağımlılık Danışmanı Kemal Baykara deneyimlerini aktardı. Afyon Polis Okulu mezunu olan Mahmut Ay’ın öğrencilik yıllarındaki Müdürü derneğimizin kurucularından Sabri Yakan Müdür rahmetle anıldı.

Afyon'da alkollü adam başkasının tabancasıyla yakalandı Afyon'da alkollü adam başkasının tabancasıyla yakalandı

Kemal Baykara ”Bağımlılıkla mücadele çok yönlü ele alınmalıdır. Bu mücadelenin kamu görevlilerinin görevi olduğu kadar Sivil Toplum Kuruluşlarının ve vatandaşın görevidir. STK’lar ve kamu görevlileri birbirine rakip değil ortak paydaştır. Diğer kurum ve kuruluşlardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Bilhassa Milli Eğitim alanında birçok eksikler var. Tecrübelerimizden faydalanmalarını tavsiye ediyoruz.”