Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Ambaryolu Kadınana Caddesi’nde tek yön uygulaması için çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmalar kapsamında güzergâhın alt yapısı tamamen yenilendi. Tek yön uygulamasına geçilmeden önce Başkan Mehmet Zeybek esnafla buluştu. Yapılan ve yapılacak çalışmaların istişaresi yapıldı. Başkan Zeybek’e, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kocatepe Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezer Küçükkurt, AGC Yönetim Kurulu Üyesi Odak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey, Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş ve basın mensupları eşlik etti.

ÇALIŞMALAR ESNAFIN GÖRÜŞÜ DOĞRULTUSUNDA YAPILACAK

Başkan Zeybek tek tek esnafları iş yerlerinde ziyaret ederek kaldırımların genişletilip genişletilmemesini isteyip istemediklerini sordu. Esnaflardan olumlu tepkiler alan Başkan Zeybek istişare sonucunda güzergâhta kaldırımların genişletileceğini ve ardından tek yön uygulamasının başlayacağını duyurdu.

TEK TEK ESNAFLARI ZİYARET ETTİ, SORU SORDU

Bire bir esnafların görüşlerini alarak yapılacak çalışmalara yön verildiğini belirten Başkan Mehmet Zeybek açıklamasında; “Ambaryolunda tek yön çalışmamızı başlattık. Alt yapıda olan sıkıntıları giderdik. İçme suyu hattını tamamen yeniledik. Esnaf arkadaşlarımızdan kaldırımların genişletilmesi talebi geldi. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kocatepe Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezer Küçükkurt ve AGC Yönetim Kurulu Üyesi Odak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey ile birlikte esnafımıza bire bir sorarak, istişare ederek canlı anket yapalım dedik. 81 kişi kaldırımların genişlemesini, 12 kişi genişlememesini isterken 5 kişi de çekimser kaldı. Bu da gösteriyor ki asfalt çalışmasına girmeden önce kaldırım çalışması yapacağız. Kısa sürede kaldırımları genişletip tek yön uygulamasını başlatacağız. İhalesini hemen yapıp, ekiplerimiz gece çalışma koşuluyla esnafımız sıkıntı yaşamadan kısa sürede bitirip hizmete almayı düşünüyoruz. Tek yön uygulamamızı ilk defa Ambaryolunda başlatacağız. Şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu. >>HÜDAYİ ACAR