AK Parti Belediye Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, parti binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Yoğun katılım ile gerçekleştirilen toplantıda Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, 2004 yılında AK Parti rozeti taktığını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “2004 yılında gençlik kolları üyesi olarak çıktığım bu yolda, 2015 yılında il yönetim kurulu üyesi, il başkan yardımcısı ve 2020 yılında yapılan kongre ile il başkanı olarak göreve devam ettim. Dört yıldır aziz hemşehrilerimiz için gece gündüz demeden yaptığım il başkanlığı vazifesini de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile bırakıyor ve Afyonkarahisar belediye başkan adayı olarak vazifemize devam edeceğimizi kamuoyuna duyuruyorum.”

HEDEFLERİMİZ ÇOK BÜYÜK 

“AK Partide her makam hizmet ve dava için yapılır ve bir bayrak yarışıdır” diyen Uluçay: “Bizdeki bayrak yarışı, bayrağı diğerine yetiştirmek adına süratle koşup bir önde bekleyen arkadaşına bırakmasıdır. Bizler de inşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı görevindeyken gösterdiği ‘eser ve hizmet belediyeciliği’ çalışma anlayışı ile Afyonkarahisar’a çok büyük ve her kesimin memnuniyetle karşılayacağı, kullanacağı eserler kazandırmayı hedefliyor ve bu hedefler üzerinde çalışacağımızı vaat ediyorum. Bizim Afyonkarahisar’da hedeflerimiz de hayallerimiz de çok büyük. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği Türkiye Yüzyılı vizyonu ile bundan önce olduğu gibi, bundan sonra bayrağı devraldığım noktadan itibaren Afyonkarahisar’da yaşayan bütün büyüklerimize ve kardeşlerimize sen-ben ayrımı yapmadan hizmetkâr olacağız. Hizmetlerimizi de inancımız gereği sünnetimiz olan istişare ile yapacak, burada elde edilen ortak akıl zenginliği ile de gerçekleştireceğiz” dedi.

“TÜRKİYE BİLİR, GERÇEK BELEDİYECİLİK AK PARTİ’DİR”

Cumhuriyetin kurulduğu bu şehre Cumhuriyetin 100. yılında hizmet etmek için AK Parti’nin adayı olarak gösterilmek kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade eden Uluçay: “Ülkemizde eşi benzeri olmayan Afyonkarahisar Mevlevihane’si ile Mevlevilik kültürünü, Ulu camisi ile Selçuklu kültürünü, Taş Medresesi ile Osmanlı kültürünü, Zafer müzesi ve benzer yapılarla da Cumhuriyet döneminin eserlerini içinde barından şehrimiz, gastronomi ile de dünyanın 49 şehrinden biri olmakla kalmıyor, tarihi termal kentler şehri arasında da bölgemizde ticarette de önemli bir seviyededir. Bizler bu değerlerimizi yapacağımız yatırımlarla daha iyi bir seviyeye çekme gayreti içerisinde olacağımızın vaadini veriyor ve kısa sürede de gerçekleştireceğimizi ümit ediyorum. Afyonkarahisar’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın hanesinde olmayı hedeflediğimiz belediyecilik anlayışımızı “Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti’dir” ifadesi ile pekiştirecek ve her bir vatandaşımız için ayrı bir özen, hassasiyet ve dikkatle çalışacağız” diye konuştu.

YENİ TOKİ BİNALARI İNŞA EDECEĞİZ

Projelerinin bazılarından bahseden Uluçay: “Bunların en önemlisi son dönemlerde yaşanan depremlerden dolayı biran evvel başlaması ve tamamlanması gereken kentsel dönüşüm projesidir. Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz depreme dayanaksız evlerde kalırken bizlerin buna razı olması mümkün değildir. Kentsel dönüşümde esas olan dönüşüm alanında bulunan  hak sahiplerinin fikri ve hak sahiplerinin de bulunduğu  komisyonu oluşturarak ve hak sahiplerinin rızasını alarak bu projeye istişare ile karar vermek ve başlamaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dünde aday tanıtımda söylediği gibi her zaman Afyonkarahisar’ın talepleri için bizlere destek olacağı sözü bizlere en büyük motivasyon ve güç kaynağıdır. Afyonkarahisarda kendi evi olmayan hemşerilerimizi ev sahibi yapmak için Toki vesilesiyle yeni Toki binaları inşaa etmeyi hedefliyoruz. Özellikle şehir merkezimizde ihtiyaç olan otopark noktaları belirlenerek yapacağımız yeni otoparklarla trafiği rahatlatacak çözümleri getireceğiz.”

MAHALLE BAZLI SOSYAL ALANLAR OLUŞTURACAĞIZ

Uluçay’dan tam donanımlı devlet hastanesi sözü Uluçay’dan tam donanımlı devlet hastanesi sözü

“Diğer projemiz ise şehrimizin tanıtımı ve ticaretini geliştirmek için bölgede en modern fuar merkezini inşa ederek fuar, ticaret ve turizm merkezi olmayı hedeflemektir” diyen Başkan adayı Uluçay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diğer projelerimizden bir tanesi ise gelecek nesillerin inşaası hedefi doğrultusunda gençlerimize kültürümüze uygun mahalle bazlı sosyal alanlar oluşturmak ve boş zamanlarını arkadaşlarıyla beraber buralarda geçirmesini sağlamak olacaktır. Aynı zamanda kadınlarımız için mahallelerinde veya bölgelerinde gidebilecekleri spor alanları ve hanımlar lokali projelerini yaygınlaştırmaktır. Ayrıca yaşlılarımız ve engellilerimiz için sosyal alanları her mahallede artırarak onlara daha mutlu bir vakit geçirmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bazı mahallelerimizde tanzim satış noktaları oluşturacağız. Böylelikle halkımızın daha ekonomik gıdaya erişim imkanı sağlayacağız. Yine akarçay projesini daha etkin hale getirerek hem temizlik anlamında hem de ticari alanların artırılması anlamında ilave projelerimiz olacaktır. Türkiye’de eşsiz bir proje olan daha önceden planlanan ve şuan resmi işlemleri tamamlanan Sağlık endüstri bölgesinin yapılaması için de Sayın valimiz, milletvekillerimiz, ticaret odamız ve üniversitelerimiz ile hızlıca projeyi hayata geçirmek için tüm çalışmaları başlatacağız. Kanlıca bölgesinde yapmayı planladığımız 200 yataklı Semt hastanesinin inşaatına biran evvel başlayarak bölgedeki hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.”

KAVŞAKLARA ÜST GEÇİT YAPACAĞIZ

Başkan Uluçay konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Organize sanayi bölgesi kavşağı ve otogar kavşağında meydana gelen kazaları önlemek için Milletvekillerimizle bakanlığımıza giderek üst geçit yapılması için çalışmaları hızlandırarak en kısa sürede yapmayı planlıyoruz. Bu projelerin detaylarını ve daha birçok projeleri inşallah önümüzdeki günlerde Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize sunacağız. Biz tek başımıza hiçbirşey yapamayacağımızı çok iyi biliyoruz. Mutlu personel, mutlu hizmet, mutlu belediyecilik, Mutlu Afyonkarahisar inancıyla personelimizin desteğini her zaman olduğu gibi arkamıza alarak sizlere hizmet edeceğiz. Mehmet Zeybek başkanımız döneminde dünyayı kasıp kavuran pandemi ve 11 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle tamamlanamayan AFRAY, Teleferik, Millet bahçeleri ve diğer yarım kalan projeleri de inşallah en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız.”