Bankamatikler O Banknotları Kabul Etmiyor

Bankamatiklerde bu paralar artık geçersiz sayılacak... Enflasyonun yükselmesi ile birlikte Türk Lirası'nın değer kaybetmesi her geçen gün bankacılık işlemleri ile ilgili yeni bir adım atılmasını da beraberinde getiriyor.

Bankaların aldığı yeni kararlarla birlikte, banka şubeleri ve ATM'lerde yeni bir dönem başlıyor. Birçok bankanın şube sayısını azaltarak evden çalışma sistemine geçiş yapmasıyla birlikte, şubelerin iş yükünü azaltmak amacıyla değişikliğe gitti.

Türkiye'deki yüksek enflasyon, birçok bankanın 10 TL'lik banknotları ATM'lerde kullanım dışı bırakmasına yol açtı. Belirlenen tutarın altında kalan miktarların artık şubelerden çekilip yatırılmasına izin verilmeyecek; bu işlemlerin sadece ATM'ler aracılığıyla gerçekleştirilebileceği bildirildi. 

Bankalar, önceden belirlenen 10 bin TL'lik banka veznelerinden nakit para çekme ve yatırma limitini 20 bin TL'ye çıkardı. Özellikle okuma yazması olmayan bireyler, teknolojiyle arası iyi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar ve emekliler bu karara tepki gösterdi.

Yasaklı Madde ve Ruhsatsız Silahlarla Yakalandılar Yasaklı Madde ve Ruhsatsız Silahlarla Yakalandılar